Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Sztuka iluzji - czyli, różnice pomiędzy dobrze znanym iluzjonistą, mentalistą oraz prestidigitatorem

Iluzja dobrze znana jest od wielu setek, jeżeli nie nawet tysięcy lat. W obecnej chwili istnieje wiele osób, dla których ta konkretna sztuka nie posiada zupełnie żadnych tajemnic i podążają tą konkretną drogą oferując ludziom rozrywkę i"oraz przy okazji zarabiając na tym pieniądze.


Ogólnikowo takiego typu osoby przezywamy iluzjonistami, lecz w rzeczywistości osoby te jedynie zaliczają się pod ten konkretny "gatunek", a ich umiejętności mają swoje osobiste specjalne nazewnictwa.
świadczenie usług internetowych
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sztuka iluzji jest tak naprawdę umiejętnością już dosyć wiekową, w której mamy możliwość odróżnić trzy najważniejsze odmiany, które to wyszczególniają się swoją własną "drogą", która to jednakże posiada te same podstawy, czyli iluzję. Określenie "iluzjonista" zdaje się być pełną kwintesencją wszystkich trzech odmian osób, które zajmują się iluzją, tymczasem bywa to tylko jedna z wspomnianych wyżej "dróg", które bywają związane wraz z ta konkretną sztuką. Pomijając iluzjonistów, mamy możliwość znaleźć również osoby, które to określa się tytułem mentalisty, czy prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które to (w porównaniu z iluzjonistą) nie używają wcale rekwizytów w trakcie występów - ich iluzja (http://arkadiuszgwizdala.pl/oferta/warsztaty-iluzji.html) toczy się w około eksperymentów, takich jak choćby bardzo dobrze znany trans hipnotyczny albo bardziej subtelne rzeczy. Mentalista bywa również w dużej mierze aktorem, co w połączeniu z jego iluzją wpływa bardziej na nasze własne emocje, aniżeli jak w przypadku iluzjonistach - do fizycznego kontaktu.


Finiszowa odmiana osób, które zajmują się iluzją, a więc prestidigitatorzy - są to tak naprawdę artyści estradowi, którzy to połączając sztukę aktorską (czyli mentalizm) wraz z typowo fizycznymi sztuczkami (czyli iluzjonizm), dają określony efekt sztuczek, przeczących wszelakiemu rozumowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:48:42
Tagi: czas, rzeczy, moc