Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak przyszykować najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia przy czym nie oszaleć?

Przedświąteczne przygotowania zwykle wyglądają w taki sposób. Na początek zdaje ci się, iż masz jeszcze sporo czasu. Ni stąd ni zowąd zaczyna się on nieoczekiwanie kurczyć.


Parę dni przed Wigilią wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, kupujesz podarunki, przebranie mikołaja, zaś Wigilia będzie u ciebie.


I na dodatek sama musisz ją przygotować. Dalszy rozwój wydarzeń też możemy założyć. Poniektóre gospodynie sterczą całą nockę przy garnkach, a potem wytrzymują tylko do wręczenia prezentów. Umęczone zostawiają gości przy stole po czym idą odespać całonocne pitraszenie. Inne, niesłychanie czynne panie domu, ostatniego dnia biegają po marketach po czym kupują „gotowce”. I przeważnie są złe, dlatego że nie ma, tego, co potrzebowały kupić, a prócz tego wydały dużo więcej pieniędzy, niż zamierzały. Wszystkie za każdym razem postanawiają, iż w nadchodzącym roku będzie odmiennie. Co uczynić, ażeby święta nie stały się zmorą pani domu?


rękawiczki
Napisał: znanenieznane.pl
Na podstawie: znanenieznane.pl
przebranie mikołaja
Napisał: abcslubu.pl 
Na podstawie: abcslubu.pl


Dobra organizacja to fundament, by nie popaść w świąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na jakich głowie leży przygotowanie świąt. Dobrze rozpocząć od rozpisania menu na wszystkie świąteczne dni. Później sporządź spis zakupów. Należy wyszczególnić towary, jakie możesz kupić wcześniej (przykładowo cukier, bakalie, słodycze), a na ostatni tydzień pozostawić tylko te, które nie mogą za długo leżeć.


Zanotuj szczegółowo co masz zrobić: przykładowo ugotować jarzyny na sałatkę, posiekać cebulkę do śledzi, wyjąć pasztet z zamrażarki. Lepiej przeznaczyć więcej czasu na zrobienie planu niż później miotać się po wnętrzu kuchni od jednej pracy do drugiej oraz zastanawiać się: co ja mam jeszcze do zdziałania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:14:20
Tagi: Prezenty, zakup, gotowanie