Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak wygląda wesele międzynarodowe i czy też należałoby postarać się o takie?

W dzisiejszej dobie globalizacji wiele osób posiada doznanie, niejako okalający nas świat nieco się skurczył. Jest to naturalnie pewna metafora, jednak uznać należy, iż coś w niej jednak jest.
Na czym to zatem polega?


Na stanowczo łatwiejszym kontakcie z ludźmi mieszkającymi w różnych obszarach świata. Nie chodzi tu tylko o kontakt głosowy czy też pisemny, ale również indywidualny. Wystarczy albowiem tylko spojrzeć na ceny połączeń lotniczych z przykładowo innymi europejskimi krajami, a zobaczymy, że żeby dostać się do Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii oraz z powrotem wystarczy kwota rzędu kilku setek czy też nawet kilkudziesięciu złotych. Mówimy wyłącznie o bilecie bez wynajęcia przykładowo hotelu, jednak czyż takowy bilet nie wystarczy, żeby wymieniony uprzednio zagraniczny kontakt zawiązać? A jeśli już powiedziało się A oraz B, to może pójść ponadto dalej? Może po pewnym czasie wręcz wesele międzynarodowe? Należałoby tutaj dodać, że wykluczając sprawy formalności związane z takim faktem zawarcia małżeństwa, taka zabawa nie odróżnia się zbyt od tego typu, które znamy z własnego doświadczenia.


kompozycja
Napisał: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com


koło do roweru
Napisał: bibinsatoulouse
Na podstawie: http://www.flickr.com


Naturalnie pewne różnice kulturowe panują i ich znajomość jest prawidłowo widziana, jednak z drugiej strony tego typu przykładowo ślubna zabawa w krzesła jest popularna na chyba calutkim globie. A wymienione różnice? Wielokrotnie tyczą się one samego przebiegu takiej uroczystości.
Objawia się to tym, iż wesele międzynarodowe to okres, gdy wygłaszane okazują się być tak zwane "speaches", zatem przemówienia. Pewne różnice tyczą się również kolejności wchodzenia na salę, obowiązki i stosunki wobec rodziców czy oczywiście nie w mniejszym stopniu ważne sprawy kulinarne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:26:08
Tagi: zabawa, czas, koszt, świat, okres