Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jeśli chcesz wyobrazić sobie jak wyglądało miasto kilkadziesiąt lat temu, to zobacz stare zdjęcia Krakowa i skonfrontuj je z tym jak przedstawia się dzisiaj

Kraków jest miastem starym, zabytkowym i ładnym. Potwierdzi to każda osoba, jaka odwiedziła go przynajmniej raz w życiu. Różnorodne atrakcje turystyczne oraz niezwykły klimat powodują, iż Kraków odwiedzają nie tylko Polacy, lecz także turyści zagraniczni.


rynek
Napisał: Jonas Van den Eynde
Na podstawie: http://www.flickr.com
Będąc w tym cudownym mieście nie powinno się zapomnieć o zobaczeniu Smoka Wawelskiego, Rynku Głównego oraz dzielnicy Kazimierz. Warto posiedzieć w każdym z tych miejsc nieco więcej czasu i wyobrazić sobie jak to miejsce prezentowało się kilkadziesiąt lat temu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie tego zobrazować musimy pooglądać zdjęcia starego Krakowa, na jakich widnieją te same budynki, jakie przed chwilą odwiedziliśmy.

Na pewno tego typu fotografie (fotografie na oldcracowfoto.com) będziemy mogli zobaczyć w muzeach oraz zbiorach, jakie są w posiadaniu ludzi, interesujących się historią tego miejsca. Obecnie powstają projekty, jakie mają na celu porównanie ówczesnego wyglądu budynków z tym sprzed wieków. Dzięki tej inicjatywie stare zdjęcia Krakowa będzie mógł obejrzeć każdy zainteresowany. Jest to przedsięwzięcie, które pozwoli przedstawić naszym maluchom to, jak świat szybko się rozwija i jak modernizuje się obszar w którym żyjemy.

Powinno się zapytać dziadków albo kogoś ze starszego pokolenia o zdjęcia starego Krakowa, albowiem niekiedy tacy ludzie uwielbiają gromadzić tego typu pamiątki w starych albumach. Może to być także doskonałą okazją do pogadania z kimś o historii tego miasta i o tym jak to wyglądało w trakcie wojny. Jeżeli interesuje nas problematyka z okresu wojennego dobrze jest odwiedzić muzeum, gdyż tam z całą pewnością odnajdziemy zdjęcia starego Krakowa właśnie z tego okresu. Oczywiście każdy człowiek ma możliwość zakupu plakatu albo widokówki, na której widnieje panorama tej miejscowości sprzed wielu lat.


Kraków
Napisał: Harald Groven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie będzie to atrakcyjnym pomysłem na podarunek dla osoby, która pasjonuje się historią i gromadzi materiały dotyczące przeszłości. Jeśli nie mamy pojęcia, w jakim sklepie stacjonarnym lub kiosku jesteśmy w stanie zakupić taki upominek trzeba poszukać tego w sklepach internetowych, gdyż tam z pewnością uda nam się wybrać taki, jaki nas zainteresuje.

Ważne jest to, aby wiedzieć co działo się w przeszłości i o jaką Polskę walczyli nasi poprzednicy. Nie ma nic straszniejszego niż naród, jaki zapomina o swojej historii i nie utożsami się z nią. Nie powinniśmy pozostać obojętni na żywot, który spotkał ludzi kilkadziesiąt lat temu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:40:28
Tagi: upominek, klimat, pocztówki, wojna, widokówki