Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Komunia – jak zadbać o właściwe ubranie dla dziewczynki, aby w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to ważne wydarzenie duchowe, jednak dla większości dziewczynek tak samo duże znaczenie, co ceremonia w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, gdy znajdą się w centrum uwagi oraz będą mogły poczuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie trzeba poddawać się zdefiniowanym dyrektywom oraz można ubrać dziecko podług swojego oraz jego gustu, przydatnych będzie parę wskazówek, jakie pomogą ci uszykować twoją pociechę na ten dzień.


zamówisz na ubiory-komunijne.pl
Napisał: kabeto jamaica
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziewczynki najczęściej uwielbiają sukienki i chcą, aby ich sukienka komunijna była jak z bajki – pragną czuć się jak prawdziwe księżniczki. Spełnijmy ich życzenia, pamiętając przy tym, by suknie komunijne (dziewczęce i chłopięce ubiory-komunijne.pl) były eleganckie, a zarazem komfortowe. Dziecko będzie musiało w niej spędzić kilka godz., począwszy od mszy w kościele, po uroczysty obiad, dlatego dziewczynka powinna czuć się w niej naturalnie.

Na komfort noszenia niewątpliwy wpływ mają użyte materiały, jakie powinny być antyalergiczne i przepuszczać powietrze, w przeciwnym wypadku w parny dzień trudno będzie w niej wytrzymać. Nie można też kupować sukienki bez przymiarki, inaczej z pewnością będziemy zmuszeni iść do krawcowej, co wyłącznie zwiększy koszty. Korzystniej jest spędzić więcej czasu w sklepie oraz kupić od razu dopasowaną suknię, a nie będziemy mieć z nią żadnego problemu. Jeśli mamy ubranie po starszej córce, nie bądźmy pewni, iż sukienka przypadnie do gustu młodszej dziewczynce, ponieważ trendy, podobnie jak w codziennej modzie, tak też w modzie komunijnej, zmieniają się co roku. Poza tym do sukni wybiera się dodatki, a najistotniejszym dodatkiem są wianki komunijne. Są symbolem czystości oraz niewinności, a kilkuletnie dziewczynki wyglądają w nich niebywale uroczo. Można wybrać wianek żywy albo sztuczny. Który z nich będzie lepszy? Żywe kwiaty akcentują istotność tego dnia, kwiaciarnie zaś umieją je w odpowiedni sposób zabezpieczyć, aby w znakomitym stanie przetrwały całe wydarzenie. Sztuczne wianki można wykorzystać do sesji zdjęciowej nawet za kilka dni lub na rocznicę Komunii, ale to żywe kwiaty wyglądają najlepiej.

Pamiętając o powyżej opisanych zaleceniach nie będziesz mieć kłopotu z przyszykowaniem córeczki do uroczystości Komunii Świętej. Idźcie do sklepu wcześniej, by nie biegać w zdenerwowaniu na kilka dni przed wydarzeniem, gdy będzie znacznie słabszy wybór ubrań oraz dodatków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:13:19
Tagi: komunia, sukienki, Komunia Święta, wianki komunijne