Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Garść info o programach lojalnościowych

W obecnych czasach programy lojalnościowe to wyższy poziom marketingowych roszad. Nie wystarczy pierwszej lepszej osobie z brzegu (albo, co drugiemu klientowi) proponować karty stałego klienta to niewystarczająca taktyka. Dobry program lojalnościowy to o wiele więcej, to opcja, która pozwoli poczuć się konsumentowi niezwykle dobrze, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że klient do nas wróci. Oczywiście jest wiele programów lojalnościowych egalitarnych. Większość z nas ma co najmniej jedną kartę stałego klienta, czy to ze sklepu spożywczego, sklepu odzieżowego czy kartę do zbierania punktów, dzięki której mamy możliwość otrzymanie fajnych rabatów, zdobycie fajnych nagród.

karta lojalnościowa
Napisał: Morten Liebach
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza Polską tworzy się programy lojalnościowe elitarne, których w naszym państwie jest mało. Przy tego rodzaju programach persony otrzymujące kartę stałego klienta są wybierane podczas selekcji. Po kilkumiesięcznych analizach wystosowywane są karty stałego klienta, często też organizowane przyjęcia dla konkretnych konsumentów, by Ci czuli się naprawdę wyróżnieni. A jak wiadomo dobry klient (dodaj serwis do stron zaufanych) to zadowolony klient.

BIERZ, CO CHCESZ
Pewna sieć telefonii komórkowej posiada niesamowicie fajny program lojalnościowy dla ludzi mających telefon na abonament. Program ten pozwala na zdobycie interesujących fantów po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów. Sieć ta stworzyła katalog nagród, z którego osoba należącą do tego programu lojalnościowego ma prawo wytypować nagrodę za równowartość zdobytych punktów. Tworząc program lojalnościowy dobrze jest zwrócić uwagę na możliwości, jakie dałby nam on poza granicami naszego kraju. Jeśli myślimy o tym by wypromować naszą firmę poza krajem trzeba też tak spojrzeć na program lojalnościowy. Jaką metodą mogę przekonać ludzi nie tylko z Polski, ale też spoza granic, by przystąpili do naszego programu lojalnościowego? To dobry pomysł by spopularyzować swój program lojalnościowy poza krajem. Dlaczego? Otóż program tego typu to coś na kształt produktu.

Chociaż nie sprzedajemy, go, ale to on może sprawić, że więcej zyskamy. Im większy zasięg programu lojalnościowego, tym większe zyski trafiają do kieszeni naszej spółki. Jeżeli chcielibyśmy by nasz program lojalnościowy odnosił duże sukcesy, powinniśmy o nim myśleć nie, jako o metodzie do wykorzystania go w Polsce, ale jako o globalnym produkcie. Dobre programy lojalnościowe to te, które zostały przeniesione z jednego kraju do innych. Takich programów lojalnościowych jest na świecie kilkanaście. Dobrze jest, więc wziąć przykład z najlepszych.

Źródło: .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:30:15
Tagi: program, telefon, firmy, abonament, sieć, zyski, karty stałego klienta