Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak duże sieci wykorzystują karty lojalnościowe do utrzymania klienta

Marketing partnerski to zjawisko, z przejawami którego można spotkać się na co dzień, a które samo w sobie nie jest póki co powszechnie rozpoznawane i rozumiane. Są to bowiem wszelkiego rodzaju czynności, mające za zadanie zachęcić i utrzymać nabywcę. Działania te podejmowane są przez dane przedsiębiorstwo, a oparte są w większości przypadków na dawaniu klientowi rozmaitych korzyści i promocji.

wsparcie sprzedaży
W ten sposób odbiorca przyzwyczaja się do określonej marki i powstaje specyficzna więź pomiędzy klientem a wytwórcami określonej rzeczy. Jednym z podstawowych działań w ramach marketingu partnerskiego jest ułatwianie kontaktu odbiorcy z daną firmą, na przykład za pomocą specjalnej infolinii. W tej sytuacji w kliencie tworzy się przekonanie, że jego zdanie jest istotne i znaczące dla firmy, wytwarzającej produkt.

Działania lojalnościowe

Program lojalnościowy to również zjawisko, z którym można się spotkać codziennie. Ich ilość w ostatnim czasie znacznie zwiększyła się na terenie kraju. Inicjatywy tego typu przybierają rozmaite formy. Często spotykanym elementem jest podarowanie klientowi karty rabatowej, która umożliwia mu kupowanie produktów po niższych cenach. Działanie to stosowane jest na przykład przez rozmaite apteki. Do tego typu programów należą także wszelkiego typu karty stałego klienta, a także punkty, które otrzymuje się przy okazji kolejnych zakupów, a po pewnym czasie umożliwiają otrzymanie rabatów i promocji na konkretne produkty. Do tych ostatnich zaliczają się przykładowo punkty Clubcard w sieci sklepów Tesco, będące jednym z najpopularniejszych programów lojalnościowych w Polsce. Innym bardzo popularnym programem jest „Rossnę” w sieci sklepów Rossmann. Skierowany jest on do rodziców najmłodszych dzieci i umożliwia im otrzymanie zniżek na towary dla dzieci.

KorzyściDzięki czynnościom w ramach marketingu partnerskiego, do których należą programy lojalnościowe, klienci przywiązują się do określonych marek i sklepów. Konkretne miejsca zyskują tym samym szacunek i zaufanie klientów, którzy zapewniają im wyższy przychód. Niekiedy zdarza się także, że nabywcy należący do programu lojalnościowego dzięki niemu kupują więcej i częściej w danym punkcie. Źródło: .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:30:15