Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak oszczędzać?

Oszczędzanie to bardzo istotna sprawa, niestety często bagatelizowana.


Jak powiadają eksperci, słabo rozwinięta niestety jest u nas tak zwana kultura oszczędzania.
Pojęcie to oznacza pewien nawyk oszczędzania dowolnej kwoty z dochodów na przyszłość oraz przekonanie że jest to postępowanie zwyczajne. Niestety, jak wskazują badania nie jest najlepiej. Szczerze mówiąc trudno się zdumiewać, nie jest to wbrew pozorom proces łatwy. Do częstych problemów utrudniających oszczędzanie jest kiepsko dobrany zamysł oszczędzania albo jego brak. Poradzić sobie z owym ambarasem pomoże nam niezależny doradca finansowy.


firma - wizerunek
Napisał: Gobierno Aguascalientes
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na podstawie dialogu z klientem oceni nasze możliwości oraz razem z klientem wyznaczy cel szczędzenia. Powszechnie sądzi się że trzeba być bogatym żeby oszczędzać na czas przyszły. Nie jest to prawda każdy może szczędzić jednak osobie o niewielkich dochodach proces ten zajmie o wiele więcej czasu. Najpierw bowiem musimy uzbierać tzw. poduszkę finansową, czyli sumę jaka pozwoli nam zabezpieczyć się przed wydatkami losowymi bez wpływu na poziom oszczędności. Kiedy już posiadamy kapITał zdołamy od oszczędzania przejść, używając porównania z świata gier, na wyższy pułap zatem inwestowania. Naturalnie i w tym przypadku niezależny doradca finansowy to optymalny wybór gdy nie mamy czasu ani należytej wiedzy by osobiście wybrać narzędzie inwestowania. Jest ich dosyć sporo, w najwyższym stopniu znane to giełda jak też fundusze inwestycyjne.
Najbardziej popularne są fundusze inwestycyjne otwarte, sądzi się je za najbardziej płynne, a więc takie które względnie bez trudu w dowolnym, przystępnym dla inwestora okresie można sprzedać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:14:09
Tagi: interes, specjaliści, eksperci, fundusz, IT