Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jakie są możliwości pomocy dla powstających firm? Co można dzięki nim zyskać?

Duża ilość młodych firm albo osób, które własną firmę planują założyć, stara się o wsparcie finansowe z różnych instytucji. Jest wtedy łatwiej rozpocząć i rozwijać swoją działalność. Jest dość dużo najróżniejszych funduszy, dlatego opłaci się zapoznać przynajmniej z niektórymi możliwościami, jakie istnieją w naszym kraju, ażeby móc aplikować o potrzebne środki.

gotówka
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych funduszy jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki, który wspiera samozatrudnienie. W tym wypadku dofinansowanie na rozwój firmy dzieje się za pomocą wsparcia finansowego konkretnych projektów np: dotacje.prometeia.pl/rozwin-sprzedaz-33. Tego typu projekty mogą tworzyć przedsiębiorstwa, różne firmy szkoleniowe, szkolnictwo wyższe czy choćby pozarządowe organizacje. Trzeba w tym celu wypełnić formularz, w którym zawrzemy nasz projekt oraz złożyć ten dokument we właściwej instytucji. Czeka nas jeszcze test kwalifikacyjny jak również psychologiczny, a oprócz tego spotkanie z doradcą. Po zakwalifikowaniu się trzeba przejść jeszcze szkolenie. Po przyznaniu dotacji należy prowadzić taką działalność jeszcze przez minimum 12 miesięcy.

Następnym dobrym pomysłem na dofinansowanie może okazać się wsparcie z urzędu pracy. Wysokość tego typu dotacji to w najwyższym możliwym pułapie sześć średnich wynagrodzeń. Do otrzymania tego typu wsparcia konieczne jest zarejestrowanie jako osoba bezrobotna. Przyszła działalność powinna być związana z terenem podlegającym pod ten konkretny urząd. Trzeba złożyć wniosek razem z biznesplanem i brać udział w zalecanych kursach prowadzonych przez urząd pracy. Ważną informacją jest to, że otrzymane środki należy zużyć w ciągu 30 dni od ich otrzymania
firma
Napisał: Jim Larrison
Na podstawie: http://www.flickr.com
.Dofinansowanie unijne dla firm możemy otrzymać też poprzez szereg różnego rodzaju funduszy - zobacz: Prometeia Wrocław. Jednym z nich jest Europejski Fundusz Społeczny, który wspiera różne działania mające na celu stworzenie nowych miejsc pracy. Spory nacisk kładzie się tu także na polepszenie konkurencyjności na rynku naszym rodzimym jak i tym europejskim. Kolejnym przykładem jest Fundusz Rozwoju Regionalnego, jaki pomaga promować spójność na poziomie gospodarczym oraz społecznym w obrębie całej Unii. Chodzi w dużej mierze o maksymalne zmniejszenie nierówności między regionami. Mowa tu o wsparciu finansowym dla tworzenia większej ilości miejsc pracy, jak również na poprawienie infrastruktury finansowej oraz technicznej na takich terenach. To tylko niektóre z dużej ilości propozycji i możliwości dofinansowania, dlatego warto zainteresować się tym tematem, by uzyskać pomoc już na samym początku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:17:29
Tagi: dokument, pomoc, fundusz