Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Planujesz starać się o kredyt? Zorientuj się, jakie warunki musisz spełnić

Wynagrodzenie większości osób nie pozwala im na kupno sprzętu elektronicznego, mebli czy auta bez pobrania kredytu. Choć nikt nie lubi spłacać rat, które pomniejszają naszą comiesięczną pulę na wydatki, to bez pożyczki nie moglibyśmy ani urządzić mieszkania, ani jechać na wczasy. Jeśli i ty rozważasz różne kredyty Myślenice, powinieneś się orientować, jakie warunki należy spełniać, by móc je dostać.


kredyt
Napisał: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadrzędna jest zdolność kredytowa. Bez niej nie będziesz mógł starać się o kredyt w banku, jedyną opcją dla ciebie będą ekspresowe pożyczki, na jakie należy uważać z racji wysokich opłat dodatkowych. Ich plusem jest możliwość dostania pieniędzy na dokument tożsamości, lecz potem trzeba liczyć się z wysoką stopą oprocentowania oraz koniecznością szybkiego zwrotu zapożyczonej kwoty, w przeciwnym razie kredytobiorca musi liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Banki wymagają zdolności kredytowej, lecz proponują trochę niższe oprocentowanie oraz możliwość rozłożenia spłaty pożyczki na dłuższy okres.

Zdolność kredytowa to przychody konkretnego gospodarstwa, które pozostają po odjęciu kosztów utrzymania. Lepiej jest nie mieć w tym czasie innych pożyczek, ponieważ zmniejszą one zdolność i powodują, że będziemy mogli ubiegać się jedynie o niższe kredyty z Myślenic - Biuro Finansowe Ósemka. Drugim czynnikiem mającym wpływ na lepsze szanse na pożyczkę jest typ umowy. Najszybciej pieniądze dostają osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Bank zdobywa wtedy pewność, że klient jest i będzie wypłacalny, toteż chętnie pomoże mu w zdobyciu dodatkowych środków pieniężnych.


kredyt
Napisał: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli nie masz umowy o pracę, bank skontroluje twoje wpływy przez okres ostatnich kilku miesięcy oraz dopiero wtedy podejmie decyzję. Co więcej bank może także spytać o przeznaczenie kredytu. Większe szanse na zdobycie go mają też ludzie poniżej trzydziestego piątego roku życia, szczególnie gdy są to poważniejsze sumy, na przykład na kupno domu. Niższy wiek może zwolnić nas z obowiązku przygotowania wkładu własnego, z tej racji dobrze jest jak najszybciej starać się o gotówkę, zanim przekroczymy wskazaną granicę wieku.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki, możesz starać się o kredyt. Pamiętaj, żeby rozłożyć spłaty na korzystne raty, szczególnie gdy przeczuwasz, że w następnych miesiącach będziesz zmuszony wydać więcej pieniędzy z powodu choroby lub uroczystości rodzinnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:20:37
Tagi: dom, kredyt, pożyczka