Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Prawidłowo zatroszczyć się o własnych klientów

Każdy klient, bez względu na to czy będzie to osoba fizyczna czy jakaś grupa, uwielbia czuć się zauważonym, lubi mieć świadomość, że jego przywiązanie wobec danej marki jest zauważana i odpowiednio nagradzana. I właśnie przez to tak wielkim zainteresowaniem cieszą się przeróżnego typu rabaty, które zbiera się za ustaloną kwotę przeznaczoną na zakupy, czy bony które uprawniają do tańszego zakupu określonych rzeczy. Ale czy to na pewno jest aż tak bardzo korzystne z punktu widzenia sprzedaży?
karty lojalnościowe
Napisał: Pure Metal Cards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Punkty lojalnościowe cieszą się zainteresowaniem

Dużo badań pokazuje, że klienci chętnie korzystają z programów lojalnościowych, które wspierają się głównie na wielkości sprawunków, jakie robią oni w danym markecie. Bo przecież kiedy mamy szansę przeprowadzić zakupy w tym sklepie i dostać za to bony na garnki, to zazwyczaj wolimy podjechać kawałek dalej, do tego odpowiedniego marketu, niż zrobić zakupy niedaleko siebie. Z drugiej strony należy pamiętać, iż wbrew pozorom na takich punktach można dużo zyskać, a w przypadku firm programy lojalnościowe dla firm mogą spowodować, że za potrzebne materiały w ostatecznym rozrachunku wydadzą oni sporo mniej, niż zapłaciliby gdziekolwiek indziej. Poza tym, jeżeli ktoś już się wprawi, do robienia zakupów w konkretnym markecie, to zazwyczaj jest mu niesamowicie trudno przemienić własne przyzwyczajenia i od razu rozpocząć kupowanie gdzieś indziej.

plik kart lojalnościowych
Napisał: Institute for Money, Technology and Financial Inclusion
Na podstawie: http://www.flickr.com
Promocje to nie wszystko Mogłoby się wydawać, iż już same promocje starczą jeśli chodzi o przyciąganie klientów, jednak wyprzedaże to nie wszystko, bo dzisiaj jeden produkt będzie tańszy tu, a jutro w kolejnym sklepie. Jeżeli zadecydujemy, że nasze wsparcie sprzedaży będzie polegało na wprowadzeniu punktów lojalnościowych jak http://www.bonusclub.pl, to może się okazać, iż ludzie nie będą już przykładali większej uwagi na wyprzedaże w innych sklepach, bo tu będą czuli się istotni, zauważani i jeszcze bardziej będą chcieli udowodnić tą swoją lojalność. Dlatego właśnie nierzadko okazuje się, że to takie wydarzenia oferują przedsiębiorcom dużo więcej korzyści niż proponowanie różnego rodzaju wyprzedaży czy rabatów.

Zaufajmy statystykomJeśli ciągle ciężko jest nam uwierzyć w to, iż klienci potrafią tak się przywiązać do jakiegoś sklepu tylko przez to, że oferuje on programy lojalnościowe, to niewątpliwie musimy spojrzeć na statystyki, które przecież nie kłamią. To właśnie punkty lojalnościowe, które po wydaniu określonej ilości pieniędzy, oferują nam tańsze zakupy, sprawiają, że klienci mocniej przywiązują się do konkretnego marketu.

A co się z tym wiąże, kiedy chcemy właśnie stworzyć swój biznes, to powinniśmy pomyśleć o programach lojalnościowych skierowanych zarówno do fizycznych ludzi, jak i do większych firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:30:14