Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Rozliczasz akurat PIT-a? Możesz przy tej okazji wywołać uśmiech na czyjejś twarzy!

Wraz z drugim kwartałem właściwie każdego roku w domach niemal każdego człowieka nadchodzi czas, gdy należy rozliczyć PIT-y. Część z nas decyduje się robić to samemu, inni zaś powierzają takie zadanie profesjonaliście. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, niewątpliwie powinieneś pomyśleć również o przekazaniu 1 procenta swojego podatku na jakiś charytatywny cel - niezależnie od sposobu rozliczania PIT-a możesz to robić.


Na czym to dokładnie polega?


Aparat fotograficzny
Napisał: Alexandre Dulaunoy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ustawodawca daje nam możliwość przekazywania 1 procenta swego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku możesz przekazać na wszelkiego rodzaju fundacje lub organizacje charytatywne - wystarczy, iż taka instytucja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, że możesz pomagać właściwie nic na tym nie straciwszy - jeżeli nie zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na żadną fundację, wtedy i tak na koniec zapłacisz tyle samo - tylko ten 1% zostanie wypłacony do budżetu kraju jako zwyczajny podatek- 1 podatku.


samochody
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?


Jeżeli zdecydujesz się przekazać 1% podatku na jakiś szczytny cel, wtedy musisz wskazać konkretną organizację. Zazwyczaj wskazywana jest jedna fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród znajomych - być może dziecko znajomych czy oni sami są chorzy - wtedy zdecydowanie są objęci opieką jakiejś fundacji. W takich przypadkach można przekazać pieniądze konkretnie na ich leczenie - w tych wypadkach pieniędzy nie otrzymuje dana fundacja dla dzieci, lecz dziecko wskazane imiennie- fundacja dla dzieci. To niewątpliwie świetny pomysł, aby komuś pomóc. Jeżeli się na to zdecydujesz, wtedy z pewnością odczujesz ogromną satysfakcję - dlatego zdecydowanie polecamy takie uczucie właściwie każdemu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:07:51
Tagi: pieniądze, PIT, rozliczenia, pieniędzy