Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

W jaki sposób dobrze zająć się księgowością w swoim przedsiębiorstwie, plusy i minusy wirtualnych biur księgowych.

Wielu ludzi jest zdania, że prowadząc firmę trzeba się skupić na tym, żeby ją prowadzić, a nie rozliczaniu podatków i wypisywaniu deklaracji. I faktycznie tak powinno być, bo przecież właściciel ma pracować i zarabiać, a policzenie należności podatkowych od tego co uda mu się zarobić pozostawić profesjonalistom. Jak jednak pokazuje praktyka, w naszym środowisku biznesmenów i drobnych przedsiębiorców bardzo różnie może z tym być.


samochód firmowy
Napisał: DiamondBack Truck Covers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu z nich zajmuje się także sprawami księgowymi w swojej firmie. Pomimo tego że nie jest to jakaś tajemna wiedza i chyba każdy biznesmen powinien wiedzieć jak wypisać fakturę vat (więcej w artykule), to jednak nie do końca jest to najlepszy pomysł. Przede wszystkim dlatego, że poznanie księgowości będzie jednak wymagać pewnego czasu i zaangażowania, jaki można by było dużo efektywniej przeznaczyć. A po drugie łatwo w tym ogromnym gąszczu paragrafów zrobić pomyłkę, która będzie miała duże konsekwencje, jeżeli na nią natrafi urząd skarbowy i nagle będzie trzeba tłumaczyć z tego, co się zawaliło.

Z tego też powodu nawet przy niewielkiej działalności zdecydowanie polecane jest korzystanie z usług dobrych biur księgowych. Dzisiaj możliwości są znacznie większe, bo pojawiły się niedawno portale internetowe, które umożliwiają prowadzenie całej księgowości zdalnie, na ich serwerach. Plusem takich serwisów jest przede wszystkim cena, przeciętny abonament za miesiąc wynosi kilkadziesiąt złotych, więc nie są to jakieś wielkie kwoty w porównaniu z możliwościami, jakie się dostaje.


Takie portale pozwalają na całkiem rozbudowane księgowanie, razem ze wsparciem zawodowych księgowych, więc nawet takie rzeczy jak leasing samochodu nie powinny stanowić większych problemów - więcej w tym wpisie. Niezwykle interesująco wyglądają one także pod względem możliwości i funkcjonalności, zawierają wiele przydatnych w księgowości narzędzi, takich jak kalkulator odsetek podatkowych (więcej w artykule). Następnym plusem wirtualnych biur rachunkowych jest bardzo duża mobilność, da się z nich korzystać w zasadzie z każdego miejsca, które ma podłączenie do internetu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:07:52
Tagi: pieniądze, firma