Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Chcesz przekazać fiskusowi, co mu się należy? Nie musisz ruszać się z mieszkania!

Od jakiegoś czasu prawdziwe marketingowe natarcie pilotują różnego typu agencje rachunkowe i kompleksy rozliczeniowe. Oferują nam bezpłatne rozliczenia oraz Doradztwo skarbowe nieomal za darmo, a czasem wprost dofinansowania do poniektórych zamówionych usług.
pit 2017
Napisał: Geoffrey McKim
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy jednak warte jest to swojej należności?


Rzeknijmy sobie szczerze - doradztwa finansowego czy wsparcia w rozliczeniach wymagają jedynie osoby wiodące własną skomplikowaną działalność gospodarczą lub będące członkami spółek, względnie gracze na giełdzie. Normalny człek potrafi całkiem na własną rękę podołać ze kwestiami finansowymi, szczególnie że powstają coraz to nowe bezpłatne pomocniki do rozliczeń. Nawet prowadząc przedsiębiorstwo, nie musimy koniecznie angażować biura rachunkowego, jakkolwiek na początku samodzielne rozliczanie wszelkich należności może podsuwać trochę problemu albo przynajmniej wątpliwości. Rychło wszak można się tego nauczyć. Jeśli zaś idzie o podsumowanie końcoworoczne PIT 2017, możemy bez nerwów przyjąć sugestie zapisane w deklaracji. Jest tam wyraźnie, stopniowo naświetlone, którą kwotę wprowadzić w określoną kratkę i jakim sposobem uskutecznić stosowne rachunki. Na dodatek w urzędzie skarbowym zawsze można rozproszyć swoje obiekcje i dopytać o detale. Nie musimy się tego bać - współczesne pokolenie urzędników działa już wydatnie bieglej aniżeli przed kilkunastoma laty - tutaj.


Akuratną alternatywą dla kosztownej opcji rozliczenia podatku dochodowego w biurze księgowym jest użycie programu komputerowego, jaki od razu prześle nasze zeznanie do systemu komputerowego fiskusa. Jeśli zechcemy rozliczyć PIT online, postulujemy tylko dopuszczenia do Internetu. Nie trzeba posiadać założonego konta w systemie ePUAP, kontrola zobowiązanego może być przeprowadzona inaczej. Program taki sam wyliczy sumę podatku należnego jak również ewentualną wysokość niedopłaty lub naddatku - http://www.pitekspres.pl/.
Sprawdzi się on także wtedy, gdy mamy do uwzględnienia więcej niż jedno źródło środków finansowych lub gdy pragniemy skorzystać z wyznaczonych ulg. Nie musimy w tym celu spieszyć się do księgowego, który za 60 minut swojej roboty policzy wcale niezłą należność. Jeśli więc myślisz, czy rozliczyć PIT online, czy może nie, reakcja zdecydowanie brzmi: OCZYWIŚCIE!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:51:51
Tagi: Internet, kontrola, prawa, Doradztwo