Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Dlaczego dobrze jest rozliczyć się z podatku z pracy w innym kraju? Jakie dokumenty potrzebne będą do rozliczenia pracy u naszych zachodnich sąsiadów?

Osoby pracujące poza granicami kraju w zeszłym roku podatkowym mogą starać się o zwrot podatku z danego kraju. Najprościej będzie skorzystać z biura, jakie się takimi sprawami na co dzień zajmuje.
Jakich dokumentów do tego procesu potrzeba?


W związku z dużą ilością osób udającą się do naszych zachodnich sąsiadów, duża jest liczba Polaków, którzy chcą uzyskać zwrot podatku z Niemiec. Ażeby uzyskać zwrot tego podatku potrzebne będzie zaświadczenie podatkowe oraz karta podatkowa. Dokumenty takie wskazują zarobki uzyskane przez nas w trakcie roku. Jeśli pracowaliśmy w kilku zakładach, to musimy mieć zaświadczenia od wszystkich byłych pracodawców.


By natomiast postarać się o zwrot nadpłaconego podatku w inny kraju, to musimy wykonać rozliczenie pit http://www.pit-online-gov.pl/ogolne/ we własnym kraju. Z tej przyczyny dobrze jest wykonać to jak najwcześniej, by nie czekać na przysługujące nam pieniądze. Musimy również wiedzieć, iż nawet jak nie posiadamy potrzebnych dokumentów wymienionych wyżej, to można użyć odcinków wypłat, jakie dostajemy razem z każdym wynagrodzeniem. Na takich poświadczeniach również znajduje się wiele informacji.


koniecznie wejdź na stronie www.pitekspres.pl
Napisał: barockschloss
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zwrot podatku wpłaconego poza granicami kraju nie jest jakąś koniecznością, natomiast na pewno wiele ludzi powie nam: rozlicz pit! Nie powinno być w takich ponagleniach nic dziwnego, ponieważ faktycznie można w ten sposób liczyć na dodatkowy dopływ niezłej gotówki, która na pewno się przyda.
Dlatego nie powinniśmy się zastanawiać, a po prostu pozbierać potrzebne dokumenty oraz udać się do biura. W tym miejscu, w jakim standardowo zajmują się takimi sprawami, będą w stanie pomóc nam z załatwieniem wszystkich formalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:54:03
Tagi: formalności, Druk, papiery