Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Innowacyjna usługa Ministerstwa Finansów znacznie upraszcza składanie zeznań podatkowych

Składanie zeznania podatkowego nigdy nie należało do miłych czynności. Jednakże od kilku lat funkcjonują najróżniejsze procedury, które znacząco te zadania ułatwiają.


pracownicy
Napisał: Green Office Engro
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z nich na pewno jest możliwość rozliczania pitu przez sieć.


Podatnik
Napisał: NCDOTcommunications
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli męczymy się z wypełnianiem papierowego zeznania i sprawia nam to trudności, a nasi znajomi powtarzają wciąż rozlicz pit przez Internet, to może opłaca się ich posłuchać. Jest to doskonały sposób na to, aby szybko załatwić te nieprzyjemne formalności. Ważne jest to, iż składanie zeznania poprzez sieć pozwala na ominięcie męczących kolejek w placówce pocztowej. Ponadto specjalny skrypt jest wyjątkowo pomocny w obliczaniu za nas większości sum. Jeżeli więc bliscy zamęczają nas powtarzając rozlicz pit przez Internet, więcej informacji to może opłaci się ich wysłuchać i uprościć sobie życie.


pfr
Napisał: János Balázs
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym roku Ministerstwo Finansów udostępniło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Nosi ona nazwę PFR oraz dotyczy pitów 38 oraz 37. Jest to bardzo nowoczesna zmiana, która powoduje, iż praktycznie nasze zeznanie podatkowe zostaje wypełnione przez urząd, a my otrzymujemy jedynie gotowy druk do posprawdzania oraz przesłania. Oczywiście nie ma przymusu korzystania z PFR - czytaj tutaj więcej. Jeśli nie chcemy tego, to zwyczajnie zignorujmy tę możliwość. Warto jednakże to przemyśleć, gdyż jest to bardzo komfortowe.


Ta procedura bez wątpienia pozwoli uniknąć wielu błędów, zwłaszcza literówek, które są zmorą wielu osób. Jeżeli nasz pit nie jest skomplikowany, to najpewniej wstępnie wypełnione formularze znacznie uproszczą nasze życie oraz pozwolą zaoszczędzić czas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:51:51
Tagi: czas, rok, metody