Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak co roku za chwilę nastanie czas, gdy będziemy zobligowani wysłać zeznanie podatkowe do Skarbówki

Wątpliwe jest, aby ktoś lubił wypełniać zeznania podatkowe. Nie należy to do miłych rzeczy. Jednakże w ostatnich latach i tak jest już lepiej, niż bywało kilka lat temu.


Teraz mamy możliwość uzupełnić zeznanie podatkowe w specjalnym programie, który ściągamy z internetu.


księgowa
Napisał: 24oranges.nl
Na podstawie: http://www.flickr.com


reguły
Napisał: Syed Ikhwan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Taka aplikacja podpowie nam co powinniśmy wypełnić oraz samodzielnie sumuje podane przez nas wartości. Mamy możliwość też wysłać dokument przez internet, co sprawi, że unikniemy kolejek do pracownika w urzędzie. Toteż rozliczanie PIT nie jest już tak okropne, jak dawniej. Jednak nadal należy podejść do tematu poważnie. Znaleźć godzinę na skrupulatne wypełnienie PIT-u, żeby w żadnym miejscu nie popełnić gafy.
Jeżeli posiadamy firmę i nasze rozliczenie będzie dłuższe, to może nam być potrzebna księgowa. Jest ona stale na bieżąco z wszelkimi zmianami w kodeksie pracy czy w artykułach odnoszących się do podatków i innego rodzaju należności. Możemy być zatem pewni, że dzięki niej nasz dokument (zobacz: więcej szczegółów) będzie wypełniony poprawnie i nie będą nam zagrażać żadne weryfikacje ani wezwania do Skarbówki. Ważne, by naszej księgowej dostarczyć wszelkie potrzebne faktury, aby była w stanie poprawnie uzupełnić dokument.


Wysyłanie zeznania podatkowego bywa stresujące, szczególnie jeżeli robimy to po raz pierwszy. Jednak z biegiem czasu można do tego przywyknąć, a nawet nabrać pewnej wprawy. Zatem nie trzeba się stresować - nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:47
Tagi: program, pomoc, firmę, rodzaj, faktur