Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Najpowszechniejsze rodzaje PIT-ów

Dostępne są różnorodne rodzaje deklaracji podatkowych, które co pewien okres czasu wszyscy dorośli muszą wypełniać, aby rozliczać się ze swych przychodów. Wszystkie PIT-y różnią się od siebie oraz są wypełniane w odmiennych przypadkach, większość z nich odróżnia się za sprawą źródeł dochodów, dlatego też warto znać choć podstawowe informacje o wszystkich deklaracjach podatkowych.


Wśród nich znaleźć można PIT 36, bądź również i PIT 37, które wypełnia się w określonych przypadkach.


sklep z książkami
Napisał: Folio Books
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pierwszy z nich - PIT 36 jest deklarację najczęściej składaną w przypadku rozliczania się ze źródła rocznych dochodów. Dotyczy ona jednak tylko dochody opodatkowanie w odpowiednio skali 18% i 32% oraz jest przeznaczona zarówno dla PRacowników, jak też i pracodawców, osób będących na emeryturze oraz rencistów. Zwykle PIT 36 dotyczy m.in. prowadzenia pozarolniczej działalności, jak również najmu, dzierżawę i źródła przychodów zagranicznych. Co ważne - rozliczyć można PIT 36 online, przy pomocy odpowiednich, w pełni bezpiecznych programów, które posiadają łatwy system obsługi oraz wysyłają wypełnioną deklarację prosto do właściwych jednostek. W sytuacji gdy małżonkowie chcą rozliczać się wspólnie, przynajmniej jedno z nich musi spełniać określone warunki, by móc rozliczać się przez PIT 36.
PIT 37 z kolei dedykowany jest osobom, które rozliczają się z fiskusem z przychodów z tytułu m.in. stypendiów, praw autorskich czy też wynagrodzeń związanych ze służbą oraz stosunkiem pracy. Co ważniejsze - istnieje możliwość, by uzupełnić PIT 37 online z pomocą programów stworzonych specjalnie do tychże obowiązków. W 2017 roku deklarację trzeba złożyć do ostatniego dnia kwietnia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:46
Tagi: PRacownik, części, rok, deklaracja, typ