Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

PIT 2016 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie on-line

Wszystkie osoby, jakie w 2016 roku uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, muszą rozliczyć się z fiskusem. Drugiego maja mija czas na złożenie najbardziej popularnych zeznań, a więc PIT-36 oraz PIT-37.


Zeznanie roczne mają obowiązek złożyć wszelakie osoby, które w 2016 roku uzyskały zyski podlegające opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych.


firma
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com


Odpowiedni formularz PIT możemy dostarczyć osobiście składając Druk w Urzędzie Skarbowym, wysyłając zaświadczenie drogą elektroniczną bądź tradycyjnie drogą pocztową. Najszybszą drogą na rozliczenie się z urzędem podatkowym będzie złożenie PIT przez internet. Nie wszystkie jednakże druki możemy dostarczyć bez posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. dokumenty w formie elektronicznej mogą jednakże składać wyłącznie podatnicy, jacy mają identyfikator podatkowy, a więc PESEL bądź NIP. Najłatwiej elektroniczny PIT złożyć poprzez rządowy darmowy program pit 2016. W owym celu należy pobrać ze strony ministerstwa aplikację e-Deklaracje - po jej uruchomieniu wystarcza wybrać właściwy formularz PIT i go wypełnić na bazie poświadczenia otrzymanego od chlebodawcy.
Po wypełnieniu deklaracji powinno się poświadczyć autentyczność informacji przez podanie danych uwierzytelniających - z tejże możliwości mogą skorzystać tylko osoby fizyczne, a chodzi o podanie: nazwiska, daty urodzenia i przede wszystkim kwoty dochodu wykazanej w poświadczeniu rocznym za 2015 rok.


W przypadku, kiedy operacja przebiegła bez problemu, trzeba pobrać oraz utrwalić na komputerze Urzędowe Poświadczenie Odbioru, jakie jest potwierdzeniem oddania deklaracji. Program do rozliczenia pit 2016 można pobrać ze strony ministerstwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:49:49
Tagi: dokumenty, Druk, rozliczenia, strony, podatnicy