Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Podczas rozliczeń skarbowych należy zainteresować się akcją 1% dla Organizacji Pożytku Społecznego

Razem z nadejściem kolejnego roku kalendarzowego bardzo koncentrujemy się na rozliczeniach pit. Jest to ważny proces, na jaki powinno się zwrócić istotną uwagę, żeby prawidłowo uzupełnić formularze. Obecnie jest to znacząco ułatwione, albowiem dostępne w sieci programy do zliczania zapewniają nie jedynie sprawne wyliczenie wszelkich kwot i sporządzenie odpowiedniego formularza, lecz także wysłanie go do właściwego urzędu rzecz jasna drogą internetową.
firma
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


zbliżenie - firma
Napisał: Ministerio Bienes Nacionales
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to niebywałe udogodnienie, z którego korzysta coraz sporzej osób. Bez dwóch zdań znacznie oszczędza to ich czas i nerwy, jakie wiązały by się z długim wyczekiwaniem w kolejkach w urzędzie skarbowym. Wraz z problemem rozliczeń łączy się akcja powierzania procenta od podatku dla różnorodnych organizacji. Warto się tym zainteresować.


zniszczone dokumenty
Napisał: Clarence Risher
Na podstawie: http://www.flickr.com


Działające w Polsce instytucje pozarządowe w najogromniejszym stopniu utrzymują się z datków społeczeństwa. Nie da się ukryć, iż są to organizacje ogromnie wspierające, bowiem niosą wsparcie wielu potrzebującym ludziom i nie tylko. Coraz więcej z nich tworzy się z pomysłem aktywizowania społeczeństwa i organizowania przeróżnego typu wydarzeń uświadamiających w wielu sprawach. Gdy w związku z tym pragniemy wesprzeć ich aktywność powinno się pamiętać, aby przekazać jeden procent z podatku. Jest to ogromnie proste, bowiem właśnie wszystkie elektroniczne programy do wypełniania formularzy PIT mają zamieszczoną nadzwyczajną kolumnę, w jaką wystarczy wpisać należyty dla konkretnej organizacji numer KRS. Akcja ta rekomendowana jest od kilku lat i stanowi duży zastrzyk funduszy dla licznych organizacji. Znaczące jest, że da się znaleźć organizację nieraz z własnej miejscowości. Wystarczy wyłącznie wpisać w wyszukiwarkę hasło pit opp, aby sprawdzić dogłębnie, na jakie organizacje wolno przeznaczyć tą sumę. Jednorazowy gest wsparcia jest bardzo ważny, zaś w rzeczywistości nic nas nie kosztuje.
Warto więc o tym pamiętać przygotowując rozliczenia z poprzedniego roku.


Dla wielu organizacji ta akcja jest niesłychanie pomocna, skutkiem czego należałoby się w nią angażować i popierać idee pomocy obywatelskiej w naszym kraju.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:47
Tagi: gra, moc, temat, dług