Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Raz w roku jesteśmy zobowiązani złożyć rozliczenie podatkowe - nie każdy to lubi, ale niestety nic nie możemy z tym począć

Istnieją ludzie, którzy można rzecz lubią formularze podatkowe. Może lubią to zbyt duże słowo, ale chociaż im to nie przeszkadza. Żyją jednak też ci, którzy nie rozumieją matematyki oraz sumowania czy dzielenia.
Dla nich wyliczanie PIT-u nie wydaje się już tak łatwe.


IT
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na szczęście od jakiegoś czasu z internetu możemy pobrać program do rozliczania PIT. Przy takim ułatwieniu wypełnienie formularza będzie znacznie łatwiejsze oraz szybsze. Aplikacja podpowiada nam które okienko musimy uzupełnić i samodzielnie dodaje wszystkie części. Nie musimy bać się także tego, że popełnimy jakąś pomyłkę, bo możemy to usunąć jednym ruchem ręki. Kiedyś należało wyciągnąć nowy PIT i zacząć wypisywać go jeszcze raz, bo do Urzędu Skarbowego nie możemy wysłać poprawianego dokumentu. Szczęśliwie te czasy już minęły.


PIT2017 mamy możliwość oddawać jeszcze przez kilka tygodni, także nie musimy się denerwować. Warto znaleźć chwilę czasu i na spokojnie zaznajomić się z instrukcją obsługi konkretnego formularza. Najprostszy PIT to ten z liczbą 37. Jeśli ktoś prowadzi firmę, to jest zobowiązany wypełnić inny formularz. PIT 36 jest odrobinę dłuższy oraz trudniejszy, ale nie trzeba zbytnio denerwować. Ten formularz również jest dla ludzi, zatem można go jakoś przeżyć.
Trzeba tylko wziąć się do sprawy odrobinę wcześniej. Pamiętajmy, że najwięcej stresu wynika nie z trudności z formularzem, a z niewystarczającą ilością. Szczególnie jeżeli PIT będziemy uzupełniać w tym roku po raz pierwszy w życiu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:47
Tagi: stres, firm, temat, formularz