Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

W jaki sposób można ekspresowo i poprawnie wypełnić PIT

Wbrew pozorom, PIT można współcześnie rozliczyć w szybki i prosty sposób. By jednak udało się to z sukcesem i bez konieczności wprowadzenia późniejszych korekt, najkorzystniej się do tego przygotować z co najmniej lekkim wyprzedzeniem. Ułatwi to dla przykładu zapoznanie się z polami koniecznymi do wypełnienia w formularzu , a także regułami dotyczących ulg podatkowych.


podatki
Napisał: David Besnette
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wypełnienie PIT 28 bądź kolejnych formularzy rozliczenia podatkowego jest w stanie stać się wyprodukowane specjalnymi programami, a dużo z nich nie musi być bynajmniej obciążająca dla komputera. PIT 2016 online umożliwia na bieżąco wypełnienie właściwego druku, załączników oraz korekt, bez konieczności instalacji. Czasem by zażegnać zawiłą kwestię, wystarczy także przekartkować klarownie napisaną instrukcję lub poradnik – takie formy pomocy także często są osiągalne w sieci internetowej. Pierwszym krokiem do złożenia PIT jest z oczywistych przyczyn wygenerowanie lub otrzymanie formularza od płatnika.

Kiedy tak się stanie, najlepiej dowiedzieć się, jaki druk powinien zostać wypełniony przez podatnika, a potem trzeba go uzupełnić w zgodzie z poleceniami odpowiednich w rubrykach na podstawie rachunków lub faktur. W przypadku ręcznego wypełniania PIT-u należy za każdym razem unikać skreśleń i korektora – da się przygotować próbny formularz w formie brudnopisu albo po prostu zdecydować się na formę elektroniczną. Obowiązkowo należy też pamiętać o podpisaniu się – jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Dla szukających rozwiązań: pitax.pl/pit-28/.

Warto mieć świadomość, iż PIT 28 dotyczy przede wszystkim tych podatników, jakie rozliczają się z Urzędem Skarbowym według zasad ryczałtu od tak zwanych przychodów ewidencjonowanych. Są to chociażby wspólnicy spółek jawnych, osoby prowadzące firmę, , a także podatnicy otrzymujący dochody z najmu, dzierżawy i zbliżonych umów.


podatki
Napisał: David Besnette
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepiej wiedzieć, że w przypadku ryczałtu nie w każdej sytuacji trzeba składać osobnego PIT-a, o ile transakcja, dla przykładu podnajmu była zawarta przed danym okresem rozliczeniowym, ale obowiązywała łącznie z bieżącym rokiem, mimo to o szczegóły warto dopytać profesjonalistów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:55:49
Tagi: PIT, umowa, Druk, transakcja