Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Gdy reszta się bawi, oni fotografują. Specyfika pracy fotografa na weselu

Zrobienie listy gości, przygotowanie zaproszeń, także fotograf ślubny wespół z kamerzystą - te „obowiązki” to te „najmniej wymagające” logistycznie wyzwania przed przyszłymi nowożeńcami. Taka jest powinność obrządku sakramentu - połączenie rodzin większość z nas pragnie utrwalić do końca życia.


Oczywistym jest, że nowożeńcy powinni mieć uwagę na całość imprezy przez kilkanaście godzin uroczystości ślubno-weselnej.


zastawa stołowa
Napisał: Zakłady Porcelany "Ćmielów"
Na podstawie: Zakłady Porcelany "Ćmielów"
To absolutnie czas wyjątkowy pod względem powagi sakramentu i rytuału, ale też z przyczyn ekonomicznych. Rodziny młodych przeznaczają na tę okoliczność spore pieniądze, chcą, by całość została przeprowadzona sprawnie i udanie.


W walory estetyczne, o znaczeniu sentymentalnym wpisują się nagrania i zdjęcia z uroczystości ślubu, a także weselnej potańcówki. Fotograf i kamerzysta - np. z Małopolski - wykonują pracę, której efekty będą widoczne na nośniku przez całe życie. Ich starania, czyli robienie zdjęć i filmów w czasie mszy i późniejszej zabawy weselnej będą dla nowożeńców pamiątką na całe życie. Kiedy blisko setka osób z obu rodzin bawi się w najlepsze, panie i panowie ze sprzętem elektronicznym uwijają się w pracy w poszukiwaniu najlepszych odniesień.


Fotograf ślubny z setek zrobionych przez siebie zdjęć wybierze te najlepsze, nad którymi zacznie pracować w programach graficznych. Tutaj rozpocznie kolejną selekcję - zdjęć „ekstra”, a więc the best of the best. To spośród tych ujęć młodzi wybiorą te które włożą w albumy i ramki, a potem będą je wspominać. Weryfikacja pracy kamerzysty i fotografa następuje po wszystkim, gdy emocje opadną, kiedy dogłębnie można zweryfikować atrakcyjność i profesjonalność ujęć, rzecz jasna po stosownej obróbce.


Jak wybiera się fotografa na ślub? Nie ma jasnej i najlepszej odpowiedzi, możemy postawić na speca od zdjęć z grona swoich znajomych (można liczyć na zniżki), polecanego fachowca z zewnątrz przez rodzinę, ewentualnie freelancera, którego kompletnie nie znamy, a zachwyceni zostaliśmy jego dorobkiem. Oczekiwania wobec fotografa pozostają niemniej takie same - ma on robić jak najlepsze ujęcia i trafiać w migawkę szczególnie przy przysiędze małżeńskiej, początku uroczystości weselnej, pierwszym tańcu. Czyli momentach kluczowych, w których uwaga wszystkich skupiona jest na nowożeńcach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:43:55
Tagi: uroczystości, zaproszenia, ślub, sakrament, panowie