Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak dobrać kwiaty stosownie do sposobności?

Cięte kwiaty kupujemy na przeróżne okazje. Są świetnym prezentem na imieniny czy też rocznicę ślubu. Nie obejdą się bez nich zrękowiny albo gratulacje.


Kwiecia towarzyszą nam w dniu ślubu, ale obecne są również na naszej ostatniej życiowej drodze.


By nie popełnić kwiatowej gafy i przez przypadek nie urazić obdarowywanej osoby, należy się dowiedzieć, jaka jest symbolika kwieci oraz jakie ich rodzaje dajemy zazwyczaj na określone sposobności. Niezależnie od tego, na jaką sposobność wybieramy bukiet, liczba kwieci w nim musi być nieparzysta. Wyjątkiem będzie pogrzeb – tu w wiązance za każdym razem powinna być liczba kwiatów podzielna przez dwa. Zasady tej nie musimy się trzymać wtedy, gdy kupujemy tak ogromny bukiet, iż liczby kwieci obdarowana osoba liczyć nie będzie – która kobieta sprawdzałaby bowiem, czy jej bukiet rzeczywiście składa się ze stu róż.
Tkaniny i ręczniki na Walentynki od Home&you
Napisał: Home&You
Na podstawie: Home&You


Róże są to kwiecia, jakich symbolika jest najbardziej wyrazista. I równolegle najbardziej znana. Żaden pan nie powinien obdarowywać swej wybranki różami żółtymi – oznaczają one bowiem zazdrość oraz na ogół nie są najlepiej postrzegane. Te białe to symbol oddania. Róże czerwone można nazwać kwieciami kochanków – to właśnie one najbardziej dobitnie z wszystkich kwieci mówią o uczuciu. Boxy kwiatowe jest to rozwiązanie delikatne i subtelne, jakie stanowi świetne rozwiązanie dla wszystkich ludzi, potrzebujących wyrazić swe uczucia.


Niewielkie, dekoracyjne pudełeczka oraz ładne bukiety ze świeżych róż to kapitalne, nietuzinkowe połączenie. Tego rodzaju zestawy sprawdzą się niemalże w każdej sytuacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:11:58
Tagi: kwiat, mężczyzna, Urodziny, wesela, typ