Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Kiedy wykorzystuje się faktoring?

Faktoring przeznaczony jest dla firm prowadzących sprzedaż artykułów oraz usług innym jednostkom lub instytucjom, wystawiających faktury z odwleczonym terminem płatności.


Na przykład, człowiek biznesu, który sprzedaje artykuł, ustala ze swym odbiorcą, iż płatność za dostawę nastanie w ciągu miesiąca. Jest to czas, w jakim formalnie dokonywany jest przychód, co powoduje zaistnienie zobowiązania fiskalnego, chociaż gotówka jeszcze nie wpłynęła. W tym czasie może również powstać potrzeba uporządkowania pozostałych należności: za dostawy surowców do produkcji, uposażeń itd. W owej sytuacji pomóc może faktoring. To pokrótce jest definicja faktoringu. Aby otrzymać pieniądze za własne faktury w krótkim czasie należy przede wszystkim nawiązać umowę z faktorem. umowa taka zawierana jest na okres nieokreślony, co stanowi jej przewagę nad układami kredytowymi zawieranymi zazwyczaj na jeden rok. Nie ma konieczności dorocznego odświeżania umowy.


wniosek
Napisał: Alan Stanton
Na podstawie: http://www.flickr.com


waluta
Napisał: Sharon & Nikki McCutcheon
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zawarcie umowy faktoringu następuje błyskawicznie, ponieważ przesłanki do jej podjęcia będą inne niż w dla przykładu kredycie bankowym. Oszacowanie kredytowej zdolności ma mniejsze przesłanie, a ważna staje się tzw. faktorowalność transakcji - a więc w skrócie to, czy w standardowym obrocie komercyjnym partnera z jego klientami występują okoliczności utrudniające efektywne ściąganie opłat. Jeżeli idzie o faktoring odwrotny schemat wygląda w ten sposób, że jest to rozwiązanie kierowane do firm, które posiadają zbyt krótkie terminy płatności za dostawy. To najbardziej modna forma usługi.
Istnieje również możliwość zawarcia takowej umowy, w jakiej zwrot zaliczki nie będzie zachodził, albowiem transakcja będzie ubezpieczona od niedostatku opłaty ze strony nabywcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:09:25
Tagi: pieniądze, konsument, umowa, zobowiązania, dochód