Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Co to jest coaching?

Każdy z nas, niejednokrotnie dochodzi do wniosku, że jego życie zboczyło z toru, po którym powinno biec. Zdajemy sobie sprawę, że coś szwankuje, zwykle nie wiedząc jednak jak sprecyzować ten czynnik a co więcej co zrobić by nastąpiła poprawa. W takich sytuacjach, opcje są dwie: albo męczymy się dalej, albo korzystamy z rad trenera coachingu.

trenerzy
Napisał: Deb Nystrom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aby zaznajomić się ze słowem „coaching”, trzeba rozpocząć od przytoczenia definicji pojęcia, które określa proces wydobycia swoich umiejętności, niezbędnych do spełnienia naszych wizji, doskonalenia mocnych stron pod czujnym okiem trenerów (zobacz link tu...) - grupa trenerów. Coach zaś, to bardzo istotna jednostka, mająca autorytet lidera, która partneruje klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, badając wiedzę i potencjał pracownika, przekazując mu cenne wskazówki po spotkaniu, a także próbując ustalić jak powinna wyglądać dalsza, wspólna współpraca. Wyraz „wspólny”, zasługuje tutaj na naszą uwagę, bowiem pomiędzy coachem a jego klientem powinna wytworzyć się szczególna relacja oparta na zaufaniu, i właśnie wtedy można mówić o prawdziwym coachingu.

Napisał: Deb Nystrom
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy zdecydować się na coaching? W zasadzie każdy z nas mógłby podać inną powód. Przeważnie stosujemy biznes coaching, mając zamiar rozwijać kluczowe kompetencje pracownicze, a więc te, związane z rozwojem kariery zawodowej. Taki trening może na przykład polegać na przekazywaniu wiadomości, jakie są metody przekonywania i sztuki perswazji niezbędne w sferze biznesowej. Nieco więcej możesz się dowiedzieć na pasja.edu.pl/coaching/biznes_coaching/.

Kto może zostać klientem coachingu? Procesowi coachingu może poddać się każda osoba, która stawia na własny rozwój i przeczuwa, że z czymś nie czuje się najpewniej. Każdy kto, potrzebuje narzędzi do wydobycia głęboko skrytych umiejętności.

Trzeba wspomnieć, iż trenerzy coachingu nie dają nam ryby. Oferują wędkę, którą jesteśmy w stanie otrzymać na szkoleniach. Wędkę umożliwiającą osiąganie sukcesów, albowiem każdy prezes przedsiębiorstwa, dyrektor lub menadżer, chciałby popracować nad problemem podwyższenia jakości pracy. Niezależnie o jakiej specjalizacji, jakiej części kraju i jakiej wielkości przedsiębiorstwa mówimy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:31:40