Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Czy warto współpracować z partnerami z Chin...

Jeszcze parę lat wstecz mogliśmy zamawiać coś z Chin i liczyć na naprawdę sporą marżę. Teraz się to trochę zmieniło, a marża waha się od pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Jeśli będziemy mieć dobry pomysł to na pewno na tym zarobimy.


produkty z Chin
Napisał: Bryan Ochalla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawdą jest, iż produkcja w Chinach jest droższa z dnia na dzień, to bez wątpienia trend nieodwracalny, jednak jest na tyle tania, że można sprowadzić produkty z Chin na małą skalę, by sprzedać je z zyskiem. Często właśnie korzystają na tym małe przedsiębiorstwa. Na przykład sprowadzają dwa tysiące egzemplarzy konkretnego produkty następnie sprzedają je przez kilka miesięcy za pomocą internetu, przez co mogą sporo zarobić. Jednocześnie, nie każdy kupiony artykuł przyniesie dużą sprzedaż. Jeśli chcielibyśmy, by nam się udało powinniśmy sprawdzić rynek i odnaleźć niszę.

Do tego typu działalności wystarczający będzie już kapitał w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy wiedzieć, iż całościowy koszt importu to nie tylko cena towaru, ale również transport, cła oraz inne dodatkowe kontrole. Jakie to są koszty, ile wynoszą? Bardzo trudno odpowiedzieć na takie ogólne pytanie, gdyż wszystko jest zależne od sprowadzanego towaru i jego ilości. Od tego zależy wysokość cła, cena transportu, a także pozostałe detale, dajmy na to ewentualna rewizja kontenera na granicy. Polscy przedsiębiorcy najczęściej mają problem z wyborem rzetelnego dostawcy, a na serwisach B2B można spotkać wielu oszustów. Ich weryfikacja jest trudna. Warto jednak kształcić się w tym celu, gdyż w sieci można natknąć się porady w jaki sposób sobie z tym poradzić, a nawet w jaki sposób działać samemu. Jednakże jest to ciężkie, a jeżeli w grę wchodzą większe pieniądze, to najlepiej zlecić profesjonalną kontrolę takiego ewentualnego kontrahenta.


Taka firma dowie się, czy chińska firma, która oferuje swoje usługi, rzeczywiście istnieje, czy ma właściwe pozwolenia, oraz czy ma możliwość zrealizować zamówienia pod kątem ilości jak również jakości. Dzięki temu nie musimy się obawiać, iż coś pójdzie nie tak, że zamówiony towar nigdy do nas nie dotrze. Szkoda na te próby naszych pieniędzy i czasu, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych firm.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:55
Tagi: firma, usługi, marża, kapitał