Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Czy wiesz jak niezwykle sugestywną oraz skuteczną formą przekazu mogłaby zostać promocja radiowa?

Czy wiesz, jak dużą moc przekonywania może mieć taka postać przekazu którą jest audycja radiowa? W dniu 30 października 1938 roku amerykańska stacja radiowa CBS nadała tak pełnowymiarowe słuchowisko autorstwa Orsona Wellsa pt.

Ogrodzenie na plac zabaw
Napisał: Legi
Na podstawie: Legi


"Wojna światów", że znaczna część ludności została utwierdzona w przeświadczeniu, że w ich państwie nastąpiło lądowanie marsjańskiego statku kosmicznego.


Naturalnie w rzeczywistości taka inwazja nie miała stanowiska i wbrew kierowanej rzekomo "na żywo" relacji nikt nie zginął, ale moc radia pokazała jak olbrzymią posiada siłę. Obecnie, ok. 80 wiosen po niniejszym przełomowym socjologicznym eksperymencie reklama radiowa nadal jest bardzo entuzjastycznie stosowana poprzez agencje reklamowe. Co prawda tego typu reklama >>> więcej w tym serwisie trwa najczęściej parę albo paręnaście chwil, lecz jeśli wyłącznie jest zrealizowana z pomysłem, to na długo zapada w pamięć słuchającym. Jest tak zwłaszcza wtedy, kiedy wzbudza sympatię oraz jest zwyczajnie fajna, inna niżeli inne. Taka reklama radiowa, w jakiej jest rozmowa o dwóch dających sobie życiowe rady koleżankach już od długiego czasu nie jest przekonywująca.


Podług co poniektórych badań marketingowych dużą skutecznością wykazuje się tego typu reklama (ideamo.pl/) radiowa, w której występuje jakiekolwiek dziecko. W ten sposób potrafią być reklamowane wszelkie produkty, które są przeznaczone dla tej grupy odbiorców. Przykładowo mogą to zostać słodycze, ale również przykładowo jakieś medykamenty.
Ponadto należy wspomnieć, iż reklama radiowa mogłaby docierać do adresata, który właśnie np. jedzie autem albo jest w robocie albo po prostu przygotowuje obiad.Oraz posiada załączone radio, w jakim co jakiś moment są puszczane reklamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:27:21
Tagi: rzeczy, reklama, pracy, pomysł, raj