Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Czym zajmuje się aktuariusz? W których obszarach znajduje zatrudnienie taka osoba? Co najlepiej wiedzieć na ten temat?

Prawo jasno definiuje, iż każdy zakład ubezpieczeń ma obowiązek powołania aktuariusza. W przypadku ubezpieczeń na życie taki fachowiec odpowiada za kalkulację rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, ale już jak mówimy o ubezpieczeniach osobowych czy majątkowych to konieczna jest dodatkowo jego opinia publikowana w sprawozdaniu rocznym.
klienta
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak naprawdę firmy zatrudniają więcej niż jednego profesjonalistę, a ci najlepsi wysoko wykwalifikowani fachowcy tworzą zespół, który jest zarządzany przez głównego aktuariusza. Aktuariusz to osoba, która zdała egzamin aktuarialny przed Komisją Nadzoru Finansowego, a w dalszej kolejności została zapisana do rejestru aktuariuszy. Tego typu zawód jest bez przerwy elitarny, gdyż w rejestrze prowadzonym przez KNF znajduje się właściwie nie taka znacząca liczba tego rodzaju. Pozytywnie zaliczony egzamin jest podstawą, ale oprócz tego kandydat powinien posiadać całkowitą zdolność do czynności prawnych, musi mieszkać w naszym kraju, posiadać skończone wyższe studia - dowiedz się więcej na temat aktuariusza.


Taka osoba nie może być karana. Kandydaci na aktuariusza muszą odznaczać się wybitnymi zdolnościami analitycznymi, powinni być fachowcami w obszarze matematyki finansowej. Aktuariusz trudni się różnorodnymi sprawami, tymi bardziej powszechnymi jak kalkulowanie rezerw techniczno-ubezpieczeniowych lub określeniem ryzyka, ale i mniej powszechnymi, ale bardzo koniecznymi, jak wycena - http://rezerwy24.pl/wycena_instrumentow_finansowych - opcji. Aktuariusz ma znaczące szanse rozwoju, jest w stanie objąć stanowisko głównego aktuariusza w towarzystwie ubezpieczeniowym, może mu nawet zostać zaoferowana funkcja członka zarządu - .


Aktuariusz może także kontynuować karierę poza branżą ubezpieczeniową w każdym z tych miejsc, gdzie najbardziej istotna jest ocena ryzyka finansowego. Najbardziej znane instytucje to fundusze inwestycyjne, banki a także firmy doradcze. To niezbyt znany zawód, lecz należy potwierdzić, że specjaliści w tej dziedzinie są bardzo obowiązkowi w wielu przedsiębiorstwach i trudno wyobrazić sobie bez nich dobrze funkcjonującej określonej instytucji. Dlatego też to pewna perspektywa dla osób, które lubią przedmioty ścisłe i planują się rozwijać oferując ciekawe usługi. Bycie aktuariuszem dzisiaj jest bardzo elitarne i dobrze płatne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:22
Tagi: egzamin, interes, typ