Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak dziś odpowiednio przygotować swoje dziecko do istotnej dla niego uroczystości Pierwszej Komunii Świętej?

Jednym z najistotniejszych przeżyć w życiu dziecka jest sakrament Pierwszej Komunii Świętej, gdyż maluch jest w centrum zainteresowania.

i komunia święta
Napisał: kabeto jamaica
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rolą rodzica jest stosowne przygotowanie malucha do uczestnictwa w sakramencie. Naturalnie, poza sferą duchową pozostaje również kwestia skompletowania schludnego ubioru. Dziś w większości parafii obowiązują alby, czyli proste stroje w białym kolorze, posiadające skromne zdobienia. Odmienny kolor zdobień jest wybierany w przypadku chłopców, a inny dla dziewcząt. Alby zapewniają, że w dniu ważnego święta każdy maluch będzie prezentował się identycznie, nikt nie będzie się wyróżniał i tym samym czuł lepiej lub gorzej. Poza tym trzeba pamiętać, że takie same stroje ułatwiają dzieciom skupienie się na sakramencie, a nie porównywanie własnego wyglądu z wyglądem innych maluchów.Zdarza się jednak, że w niektórych parafiach dziewczynki mogą założyć suknie komunijne a chłopcy garnitury. W przypadku ograniczonych funduszy, można zdecydować się na kupno używanej alby albo sukienki. W Internecie można znaleźć wiele aukcji ubrań komunijnych lub sklepów takich jak Ubiory Komunijne, z tego względu każda osoba będzie mogła wybrać ofertę odpowiadającą jej potrzebom. Uzupełnieniem stylizacji dziewczynki, bez względu czy ma na sobie suknie czy albę, są wianki komunijne. Mogą one zostać przygotowane z kwiatów sztucznych albo żywych. Współcześnie coraz większą popularnością odznaczają się wianki z żywych kwiatów, które są modne również wśród Panien Młodych, jako że mają nieodparty urok. Dziewczynkom zazwyczaj daje się w dodatku mały bukiecik kwiatków.

dodatki komunijne
Napisał: Raúl Hernández González
Na podstawie: http://www.flickr.com
Opcjonalnie, jeśli dziewczynka będzie nosiła wianek z kwiatów, identyczne kwiaty można zastosować do wykonania bukietu. Doskonałym wyborem są skromne, naturalne kwiatki, które zaznaczają niewinność dzieci i będą prawdziwą ozdobą całej stylizacji. Przykładowe wianki zobaczysz na:

Rodzice powinni wytłumaczyć dzieciom, że w czasie Pierwszej Komunii najistotniejszy jest sam sakrament. Niestety, dziś bardzo często na pierwszy plan wysuwa się przyjęcie komunijne i otrzymywane prezenty. To zadaniem rodziców jest uświadomienie dzieci, że cała otoczka komunii jest jedynie dekoracją. To ich postawa ma priorytetowe znaczenie dla zachowania dziecka i zrozumienia istoty uroczystości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:20
Tagi: kwiaty, aukcja, maluch