Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak przeprowadza się badanie?

Coraz więcej firm w Polsce chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu wynajmuje się agencję badawczą, która następnie zatrudnia do tego specjalnie wyszkolonych pracowników.

Na pewno zastanawiacie się na czym polega takie badanie. Otóż bada się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu. Naturalnie przygotowanie usługi wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak przedsiębiorcy przeważnie wykorzystują w pracy wyniki. Duże sklepy zamawiają takie usługi co jakiś czas, aby mieć ciągle pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także trzymać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz). Jak się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z klientem sprawdza się jakie metody sprzedaży są stosowane w firmie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozlokowania towaru oraz opisu typowego nabywcy. Następnie opracowuje się szczegółowy kwestionariusz, posiadający optymalną ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Napisał: http://www.homespothq.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Często są to pytania zamknięte, żeby audytor mógł szybko dokonać oceny sklepu, jednak pytania otwarte są także konieczne. W nich bowiem badacz może opisać swoje spostrzeżenia, które stanowią bardzo bogaty materiał badawczy.Kiedy mamy już gotowy formularz musimy wybrać osoby, które wykonają zlecenie w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury spostrzegawczy, mieć trochę umiejętności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się kandydatów, którzy sumiennie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem niepożądane sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Agencja badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej dokładnie przeszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Zakończeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Nierzadko firmy dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Napisał: JZO
Na podstawie: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć modna praca, również wśród studentów, nawet w mniejszych województwach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi propozycjami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów nie wystarczy. Nierzadko w popularnych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ofert typu oferty pracy kierowca samochodu dostawczego. Powinniśmy wtedy znaleźć adresy funkcjonujących w naszym województwie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich formularz zamieszczony na stronie www.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:56
Tagi: praca, materiał badawczy