Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak przyszykować swoje maleństwo do życia? Jak przyszykować je do uroczystości chrześcijańskich?

Dziecko, od czasu kiedy wychodzi na zewnątrz jest misją życia rodziców. Przyjście na świat maleństwa to cud, który należy niańczyć. Jak je przygotować do okrążającego nas świata?
Wszelka kobieta, która zasłyszy, że jest w ciąży, z reguły jest niebotycznie radosna. Ostatecznie jest to fragment jej osoby. Już wiele czasu przed wyjściem na świat dokonywane są cząstkowe zakupy, tj. łóżeczko, artykuły higieniczne, ubranka, zabawki itp.
dzieci na I Komunii Świętej
Napisał: los bambinos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie chcemy, aby mu czegokolwiek brakowało. Osoby bogobojne, a w naszej kulturze ogólnie Chrześcijanie dbają również o bezpieczeństwo brzdąca w odrębny sposób.Pierwotnym realnym zabezpieczeniem jest chrzest. Małe dziecko, zazwyczaj w czasie kilku miesięcy po narodzinach zostaje ochrzczone. Znamionuje to, że zostało oczyszczone z grzechu oraz z tego powodu okryte jest białą szatką. Jest to niezwykłe wydarzenie, które daje także dziecku rodziców chrzestnych, świadków zdarzenia, które się dokonało. Kolejną kwestią jest, że chrzciny to wspaniała sposobność do spędzenia czasu z rodziną i zachwytu nad nowo urodzonym uczestnikiem rodziny.

I Komunia Święta
Napisał: Melissa Himpe
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejnym najbliższym świętem, ważnym dla Chrześcijan, jest Komunia Święta. Dzięki niej maleństwo wzmacnia się w wierze oraz ze wspólnotą Kościoła. Co najmniej powinno tak być. Niestety problem polega na tym, że w Komunii Świętej zwykle dla pociechy najistotniejsze są prezenty. Kolejną poruszaną nie rzadko sprawą jest strój. Współcześnie słynne są alby komunijne (na przykład: alby komunijne - Ubiory Komunijne Wojciech Kozak). Jest to dobre rozwiązanie, gdyż każde dziecko wygląda bezgrzesznie jak aniołek, a do tego nie ma wybiegu mody oraz wszyscy są na tym samym poziomie.

Nikomu nie jest przykro ze względu na posiadanie mniej odlotowego ubioru niż kolega, czy może raczej koleżanka. Jakiś czas temu u chłopców modne były garnitury komunijne (kontynuuj). Nadarza się, że w dzisiejszych czasach także zauważamy taki strój na tej uroczystości, lecz jest to już wyjątek. Zazwyczaj jest to spowodowane kosztami. Dla przykładu rodzice mieli już jedno dziecko komunijne tej samej płci co następne i nie uważają, że muszą dodatkowo wydawać pieniądze. Mimo to dla reszty przypadków lepiej jest nabyć alby komunijne. Ostatnim świętem przed ślubem jest bierzmowanie. Jednak nie jest to święto tak wystawne jak dwa pozostałe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:56:46
Tagi: Prezenty, chrzest, Chrześcijanie