Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak stać się fachowym agentem towarzystwa ubezpieczeniowego?

Działające w naszym kraju działalności gospodarcze ubezpieczeniowe zajmują się sprzedawaniem różnych rodzajów ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której wykonywaniem zafascynowanych jest ogrom osób. Pojawia się mimo wszystko pytanie, jak można stać się agentem do spraw ubezpieczeń?

Mimo wszystko duża część klientów towarzystw ubezpieczeniowych podpisuje umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Zakres uprawnień agenta będzie zależne od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też funkcjonuje jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach obejmuje bowiem różny zakres obowiązków. Pośrednik ubezpieczeniowy nie ma stosownej licencji, nie jest w stanie więc podpisać z nami umowy w imieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, dla którego pracuje. Ciekawe informacje znajdziesz pod tym adresem. Agent ubezpieczeniowy taką licencją posiada, może więc nie tylko reprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale także spisać z nami umowę. Zarówno pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługiwaniem zafascynowanych indywidualnych oraz jednoosobowych i średnich firm. Czas pracy agentów ubezpieczeniowych jest nienormowany. Dla sporej grupy ludzi jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak jednak wejść w posiadanie tego zawodu?Mężczyzna w garniturze
Na podstawie: pixabay.com
Zadanie agenta ubezpieczeniowego mogą wykonywać osoby, które nie były karane za występki umyślne. To jeden z ważniejszych warunków. Możemy także pomyślnie zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną. Osoby zdecydowane na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są zapisane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Popularny kurs agenta ubezpieczeniowego który jest zorganizowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie powiązane jest z koniecznością zdania egzaminu. Poprzejściu egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje zezwolenia na pracę w charakterze agenta. Wykształcenie kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Bogatą ofertę szkoleń zapewnia fmg.pl Warunkiem koniecznym jest oczywiście posiadanie wykształcenia średniego. Bardzo duża liczba towarzystw ubezpieczeniowych niezwykle często mimo wszystko zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które zdobyły wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta zależą od ilości klientów, którzy podpiszą umowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:34
Tagi: umowa, licencja, wykształcenie