Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak ubrać pociechę do Pierwszej Komunii? Sprawdź, spośród jakich propozycji można wybierać

Pierwsza Komunia Święta to nade wszystko istotne wydarzenie duchowe. Jednak poza spotkaniami w kościele oraz należytym przygotowaniem się pod kątem religijnym, znacząca jest też cała oprawa, o którą powinni zatroszczyć się rodzice. Na pierwszym miejscu jest wybór ładnego ubrania dla dziecka. Jeśli nie ma wymogu ubierania pociech w alby komunijne, rodzice mogą samemu zadecydować, jaki strój nałoży w tym dniu jego dziecko.

I Komunia Św.
Napisał: Charles Clegg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Alby komunijne (sprawdź ofertę) na ogół uszyte są ze sterczu, zatem nie przepuszczają powietrza oraz przez to nie są za komfortowe w noszeniu. Dziecko momentalnie spoci się, także siedząc w kościele, ponieważ w tłumie ludzi w parę minut powietrze może zrobić się duszne oraz nieprzyjemne. Przymiotem sterczu jest jego elastyczność, lecz gdy mamy na względzie wygodę naszej pociechy, wybierzmy alby z atłasu. To o wiele lżejszy i chłodniejszy materiał. Chociaż jest trochę droższy, to dobrze jest w niego zainwestować, gdyż dziecko musi spędzić w albie kilka godzin.

Alternatywą dla tego rodzaju stroju są suknie i garnitury komunijne. Decydując się na tę opcję będziemy mieć naprawdę duże pole wyboru. Jeśli chodzi o sukienki, najkorzystniej jest przymierzyć parę modeli, by zorientować się, w jakiej sukience nasza córka komfortowo się czuje. Suknia nie może uwierać lub przeszkadzać w chodzeniu. Tego typu kreacje mogą mieć sporo falban, koronek, a nawet bufiaste rękawy, jednak dużo ładniejsze są proste kroje, jakie nie przyćmią naturalnej urody pociechy. Garnitury komunijne to znacznie mniejszy kłopot z wyborem, także z tej racji, że chłopcy są też mniej wymagający - warto zobaczyć ofertę sklepu ubiory-komunijne.pl.

Dla spokoju sumienia warto jest tak samo jak w przypadku dziewczynek przymierzyć kilka modeli, gdyż może się okazać, iż jeden będzie zdecydowanie wygodniejszy od drugiego albo ładniej się ułoży. Garnitury powinny być ładnie wykończone i nie można zapomnieć o zakupie białej koszuli, która doskonale dopełni gustowny wygląd. Mając na względzie opisane rady wybór stroju dla naszego dziecka nie będzie problemem. Nie zapominajmy, by na pierwszym miejscu nie stał jedynie elegancki wygląd, ale również wygodę, a dziecko będzie z przyjemnością wspominać ten niezrównanie ważny dla niego dzień.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:52:12
Tagi: rodzice, model, suknia, sumienie