Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak w praktyce najlepiej zachęcić do produktu?

Na pewno prezentując go w jak najlepszym świetle i wywołując w nas poczucie, że jest niezbędny


Gdy zaczynami analizować zwyczaje konsumenckie, bardzo wyraźnie rzuca się w oczy kwestia, którą są nawyki i przyzwyczajenie.


Ekron telefonu
Napisał: Sebastian Michalke
Na podstawie: http://www.flickr.com


wyjazdy
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli już się do czegoś przyzwyczaimy i wejdzie nam to w krew, zaczynamy traktować to, jako ważną część naszego życia. Tego rodzaju mechanizm stosują chociażby fachowcy od reklamy i marketingu.


rachunki


Reklama ma nas zaciekawić i nakłonić do kupienia konkretnego produktu, czy też skorzystania z polecanej usługi. Aby tak się stało musi w pierwszej kolejności wywołać w nas przekonanie, że poszczególna rzecz jest nam rzeczywiście konieczna w życiu i że nie sposób się bez niej obejść, kiedy już się z nią zapoznaliśmy. Dlatego dzisiejsza reklama musi być jak najbliżej człowieka. Różnego typu breloki, które można przymocować do kluczy, jakimi na co dzień otwieramy i zamykamy drzwi do domu, nietuzinkowa odzież reklamowa, którą często nosimy, bowiem jest komfortowa i atrakcyjnie wygląda, magnesy na lodówkę – te i podobne przykłady pokazują, że fachowcy od marketingu chcą właśnie w ten sposób zaprzyjaźnić klienta z konkretnym produktem, z konkretną marką i podświadomie przyzwyczaić go do korzystania z jej usług także w przyszłości.


Czy jeśli mamy świadomość jak działa ten mechanizm, jesteśmy w stanie mniej ulegać różnym gadżetom czy produktom reklamowym? Jest to rzecz jasna kwestia indywidualna, niemniej należy przyznać, że dzisiaj trudno obyć się bez takich rzeczy i że faktycznie już się do nich w jakiś sposób przyzwyczailiśmy, choć nie zawsze sobie to tak naprawdę uświadamiamy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:13:54
Tagi: komfort, prezent, klient, dane, zakład