Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak wystroić dom na Boże Narodzenie? Sprawdź nasze najnowsze inspiracje!

Nadchodzi święta! Już teraz trzeba zastanowić się, jak urządzimy nasze mieszkanko. Ma być ono bogate w świąteczne dekoracje - bordowe kokardy, piernikowe ludki, kolorowe bombki choinkowe. Poniżej opisujemy jak oryginalnie i klimatycznie ozdobić dom w okresie bożonarodzeniowym.


Aniołek na choinkę
Napisał: makelessnoise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Moje mieszkanie w tym czasie ma zapach najczęściej cynamonem i kardamonem. To takie moje świąteczne inspiracje. Wszystko za sprawą świeczek zapachowych, które uwielbiam palić podczas grudnia i stycznia. W tym roku, pragnęłam do kupionych w sklepie ozdób dobrać coś samodzielnie zrobionego. Co miałam zazwyczaj? Zawsze przywieszałam na drzwiach gałąź z choinki, na której przywieszałam kilka bombek i wielkaczerwona kokarda. W salonie do górnej lampy doczepiłam jemiołę, która miała przynieść dostatek, a na lodówce lądowało kilka świątecznych magnesów. Mieszkam sama, więc nie kupuję choinki – radość z jego ozdabiania przypada najczęściej dzieciom. Na blogu internetowym znalazłam bardzo fajny koncept na świąteczne dekoracje mieszkania - świąteczne inspiracje na lovingit.pl. Konkretniej - samodzielnie zrobioną z deseczek gwiazdkę ścienną.


Kupiłam do jej rozświetlenia krótki komplet girland choinkowych. Kupiłam te w barwie błękitu. Zrobiłam ją sama – przybiłam na ścianę. Prezentuje się bardzo fajnie, raduje oczko. Sposób na jej zrobienie odnalazłam tu: http://www.lovingit.pl/ . Ponadto wycięłam trochę anielic z kredowego papieru, które udekorowałam srebrnym brokatem. Postawiłam je na parapecie, a ich spody odpowiednio dociążyłam jasną modeliną. W markecie nabyłam także kilkanaście malutkich świeczek, które poukładałam pomiędzy aniołkami. Pięknie wyglądają, jak się palą wieczorem. Tworzą niesamowicie romantyczny klimat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:11:55
Tagi: ozdoby, Święta, Boże Narodzenie, pomysł, bombki choinkowe