Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi biznesu i kierowaną przez nich średnią firmę handlową albo wielką korporację ?

Gdy jedni przez kilka miesięcy bezskutecznie poszukują pracy, to drudzy szybko zakładają własną firmę. Jeżeli komuś wydaje się, że bycie dyrektorem jest o wiele prostsze niż bycie zwykłym pracownikiem, to z pewnością nie wie, że zarządzanie firmą łączy się ze sporą odpowiedzialnością - trzeba bezustannie szukać nowych klientów i kontrolować na bieżąco stan finansów, żeby potem nie znaleźć się w podbramkowej sytuacji.
Doskonale znane nam przysłowie przypomina, że zawieranie spółek bywa związane z olbrzymim ryzykiem, co naturalnie jeszcze wcale nie oznacza, że trzeba od razu definitywnie zrezygnować z tej formy działalności. Wręcz odwrotnie, owocna współpraca uchroniła już niejedną fabrykę od upadłości, a niejeden udziałowiec okazał się wyjątkowo uczciwym człowiekiem - poznaj branżę windykacyjną. Tak czy siak, podpisując umowy należy przemyśleć wszystkie możliwe korzyści i straty, by potem nie żałować za szybko podjętych decyzji.
Karty kredytowe i windykacja długów
Napisał: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejne zagrożenie stanowią niezapłacone rachunki (polecane biuro rachunkowe). Z jednej strony trzeba uważać, by na bieżąco płacić dostawcom czy po prostu opłacać zwykłe rachunki i biuro rachunkowe - http://lasko.com.pl/uslugi-ksiegowe za wodę bądź za dzierżawę - terminowość bardzo się opłaca, bowiem wtedy człowiek biznesu nie musi płacić odsetek. Z kolei z drugiej strony trzeba weryfikować, czy rachunki wystawiane klientom, albo po prostu usługobiorcom, zostały opłacane terminowo. Jeżeli ktoś zbyt długo zwleka z uregulowaniem faktury, to najrozsądniej natychmiast podjąć najskuteczniejsze działania, a nawet przeszukać zasoby sieci, żeby dowiedzieć się, gdzie w pobliżu znajduje się najlepsza firma windykacyjna w województwie albo nawet Polsce. O windykacji wiele się dziś dyskutuje, chociaż jednocześnie jeszcze nie wszyscy biznesmeni zdołali poznać korzyści, jakie wpływają ze współpracy z cenioną firmą windykacyjną.


Czasami jest to jedyna sensowna metoda walki z dłużnikami. Dyrektorzy mniejszych firm, jak i wielkich korporacji nie muszą narzekać na brak usługodawców - dzisiaj branża windykacyjna jest w Polsce w miarę dobrze rozwinięta i z pewnością każdy kierownik będzie mógł wybrać najlepszą ofertę. Z kolei wierzyciele wreszcie się przekonają, że nieuregulowane faktury, szczególnie te opiewające na wysokie kwoty, mogą stać się przyczyną poważnych kłopotów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:13:54
Tagi: kasa, odsetki, wierzyciele