Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jakim sposobem zorganizować imprezę karnawałową? O czym powinniśmy pamiętać, w jaki sposób przygotować zabawę w domu?

Każdy z nas lubi odrobinę zabawy, a karnawał to huczny czas zimowych bali i maskarad, jaki zapewni nam taką właśnie dawkę szaleństw. Trwa od Święta Trzech Króli do wtorku, jaki poprzedza środę popielcową. Czas takich zabaw dobrze jest uczcić na sali tanecznej albo w domu. By jednakże przygotowywana w domu impreza nie zmieniła się w normalne spotkanie w gronie znajomych, warto stworzyć właściwy klimat.

przebranie na imprezę
Napisał: taymtaym
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim więc ważne okażą się stroje do przebrania takie jak na przykład: , balowe dekoracje i zabawowa muzyka - w ten sposób taka zabawa okażę się naprawdę udana. Inspiracje, aby otrzymać baśniową, magiczną atmosferę możemy zaczerpnąć ze słynnych pochodów w Rio de Janeiro, ale jeszcze ciekawiej będzie jeśli sami wymyślimy motyw przewodni. Elementami dekoracji mogą się stać nie jedynie obrusy, serwetki albo kolorowe komplety naczyń, lecz także balony, straszne maski, sztuczne kwiaty albo confetti. Bez wątpienia nie może zabraknąć błyszczących dodatków, tak wiec mocny fiolet będzie świetnie współgrał ze srebrem i złotem. Można stworzyć kompozycje z bombek, satynowych tkanin czy koronki. Świetnym oraz trafionym pomysłem może okazać się też rozwieszenie papierowych łańcuchów. Można je wykonać samemu, jednakże jeśli nie mamy czasu lub czujemy, iż nam nie wyjdzie, to bez problemu można takie nabyć. Identycznie można postąpić w kwestii masek na karnawał - możemy zrobić osobiście albo takowe nabyć. Bardzo efektowne powstają, gdy używa się masy papierowej, jakiej możemy nadawać rysy twarzy.przebrania na halloween
Napisał: Marisa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobrze jest także zachęcić dzieci do pomocy przy wykonaniu dekoracji, w ten sposób nauczą się czegoś pożytecznego, a jednocześnie będzie to dla nich świetna zabawa. Na stole karnawałowym nie powinno brakować barwnych przekąsek, to znaczy smakowitych babeczek, owocowych koreczków czy kanapek. Bardzo dobrą opcją będzie szwedzki stół, w ten sposób uzyskamy dużo przestrzeni do tańca. Do tego przyda się chociaż jeden ciepły posiłek. Dobrą niespodzianką może okazać się zrobienie menu z różnymi drinkami, które będziemy serwować całą noc zaproszonym gościom. Tak przygotowana impreza na pewno wszystkim osobom się spodoba. Kto wie, może też zostać nową coroczną tradycją.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:19
Tagi: karnawał, zabawa, motyw, dekoracje, impreza