Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jeżeli zamierzasz kupić nowy samochód obligatoryjnie przeczytaj ten artykuł.

Każdy marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest w szczególności ważny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własny biznes. Istnieją rozmaite formy zakupu samochodu, my przedstawiamy jedną z nich.


Leasing - co to takiego?


Leasing to rodzaj dzierżawy. Co to znaczy? Jeżeli decydujemy się na leasing pojazd który wybierzemy nie jest naszą własnością.
Jesteśmy tylko jego użytkownikami. Zapytacie: czy to w ogóle ma sens? Zdecydowanie tak. Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Gdy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował tylko dowodu osobistego i prawa jazdy. W przypadku wynajmu droższych aut, firma leasingowa pewnie upomni się o zaświadczenie o dochodach,piastowanym stanowisku a także wyciąg z banku.Rodzaj potrzebnej dokumentacji zależy od auta na jakie się zdecydujesz.


leasing
Na podstawie: www.wagi-elektroniczne.pl


Dla kogo jest przeznaczony leasing?


Panuje powszechne przekonanie, iż leasing jest tylko dla przedsiębiorców. To błędne stwierdzenie.


Z jakiego powodu? Ponieważ leasing jest znakomitą ofertą zarówno dla osób, które prowadzą swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeśli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie zdecydowanie bezpieczniejszą i bardziej dostępną opcją. Z jakiego powodu? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twoja zdolność kredytowa nie będzie decydująca kwestią. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż instytucja bankowe. Musisz zdawać sobie sprawę, iż gdy decydujesz się na kredyt, formalności związane z nabyciem przedmiotu są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i zdecydowanie mniej ryzykowny. Dodatkowo mówi się, że leasing jest w stosunku do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.


Samochód nowy czy używany?


Wielu przedsiębiorców często decyduje się na zakup używanych pojazdów. Czy decydując się na leasing, też będą mieli taką możliwość? Jak najbardziej! Musimy wiedzieć, że możemy dzierżawić zarówno auta nowe, a także używane. istnieje jednak jedno zastrzeżenie: jeśli chcemy mieć używany samochód i zdecydujemy się na leasing (witryna w tym temacie), nasze auto musi mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, jak i używanych, jest taka sama, a więc wynosi 80% całkowitej wartości samochodu.


Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?


Leasing nie jest związany jedynie z nabyciem samochodu. Jesteśmy w stanie wydzierżawiać zarówno samochody, a także rozmaitego rodzaju maszyny oraz urządzenia potrzebne do sprawnego rozwoju biznesu.
W zależności od gałęzi gospodarki, w której działamy możemy leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a zatem: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Jeżeli działamy w gastronomii jesteśmy w stanie leasingować rozmaitego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble niezbędne do wystroju lokalu. Leasing jest doskonałą opcją na tzw. "początek", kiedy stawiamy swoje pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w zakup własnego sprzętu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:36:36
Tagi: biznes, dokument, prawa, instytucja