Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Krótkie wyjaśnienie popularnych produktów w bankach

W naszym kraju banki przeżywają prawdziwy, ogromny rozwój. Ich popularność rośnie. O ile jeszcze kilka lat temu zdarzały się osoby, które swoje oszczędności miały w domu, w tzw. skarpecie, to w dzisiejszych czasach się to znacznie zmienia.
Doradztwo
Napisał: jacme31
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spowodowane jest to faktem, iż banki proponują coraz to nowe produkty.


Tax advisor
Napisał: Ken Teegardin
Na podstawie: http://www.flickr.com
księgowego
Napisał: Laurie Sullivan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich, najbardziej podstawowym, który posiada chyba każdy z nas, jest konto osobiste. Konta bankowe często posiadamy nawet w kilku bankach. Wszystko jest uzależnione od tego, jakiego rodzaju warunki może zaproponować bank - Wybierarka. W dzisiejszych czasach, po zmianach w podatku bankowym coraz więcej kont jest płatnych. Cały czas jednak możemy znaleźć bezpłatne, a także promujące swoich klientów za lojalność. Popularnością cieszą się programy cash back – za zrobienie zakupów dostaniemy zwrot funduszy, tyczy się to głównie karty. Banki zrobią wszystko, ażeby zachować klienta jak najdłużej, a z drugiej strony mają nadzieję, że klient nie zrealizuje warunków promocji i przykładowo zapłaci za używanie karty płatniczej. Jeśli więc mamy kilka kont w banku, to pilnujmy regulaminów i wnikliwie przeczytajmy umowę. To powinna być zresztą podstawa.


Następnie mamy lokaty. Są to produkty bankowe, które polegają na zdeponowaniu określonej ilości pieniędzy w banku. Bank przez czas obowiązywania lokaty obraca tymi pieniędzmi, zatem zarabia na nich. W zamian za to wypłaca klientom odsetki. Są one różne i zależą od banku, nie ma tutaj reguły. Pewne natomiast jest to, że od takiej lokaty należy zapłacić podatek. Jest to tak zwany podatek Belki. Tu także bywają się ciekawe promocje, m.in wtedy, gdy bank ma ogłosić jego wyniki finansowe. Często potrzebuje wielu klientów w niedługim czasie, no i wtedy oferuje ciekawe odsetki.


Z drugiej strony produktów znajdują się pożyczki. Tu to bank pożycza klientom odpowiednie fundusze pieniężne - zaktualizowany post na blogu. Mogą być one wykorzystane na cel, który został przedstawiony bankowi, np. na kupno nowego samochodu, czy lekarza. Dużo jest jednak pożyczek, które po prostu bierzemy bez podawania jakichś konkretnych argumentacji oraz tego, na co są nam potrzebne środki finansowe. Lokaty i konta są jednak bardziej popularne, są o wiele chętniej wybierane przez Polaków.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:56:48
Tagi: rzeczy, promocje, finansowe