Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Niestandardowe metody sprawdzania swojego logicznego myślenia czyli jakie zalety mają pokoje typu escape room

Ludzie od wieków lubią różnego rodzaju zagadki, a najlepsze będą takie, w których mogą się sprawdzić. Dlatego też bez przerwy dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju gry które sprawdzają umiejętności logicznego myślenia i analizowania zdarzeń.


escaperoom
Napisał: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak niektórym i to nie wystarczy i poszukują czegoś co jeszcze bardziej ich zaintryguje. I niektórzy faktycznie znajdują, na przykład w pokojach typu escape room. Moda na taką formę zabawy przywędrowała do naszego kraju z Zachodu, gdzie jest dość popularna. Także u nas cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo jest wielu ludzi, którzy lubią się wszelkimi sposobami sprawdzać, przy okazji dobrze się bawiąc. W największym skrócie pomieszczenia typu escape room to nietypowe zespołowe gry w świecie rzeczywistym, które mają na celu rozwiązanie zagadek o dość dużej trudności. W tego typu grach uczestnicy są zamykani do tytułowego pokoju, wypełnionego różnymi przedmiotami. W pokoju znajdują się wskazówki, dzięki którym będzie można otworzyć drzwi i się uwolnić, ale jeśli ktoś myśli że takie zagadki są łatwe, to jest w duży błędzie.

W typowej sesji w takich grach uczestniczy od dwóch do pięciu osób. Liczba ich uzależniona będzie od gabarytów samego pokoju, który najczęściej nie ma jakiś wielkich rozmiarów. Standardowo na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia uczestniczący mają w okolicach godziny, i jak się okazuje, wcale w tym czasie prosto nie będzie.


Zagadki są trudne i zaskakujące, i spora liczba zespołów zostaje niestety na zawsze uwięziona w zamkniętym pokoju. Oczywiście to na wieki to czas, kiedy obsługa przyjdzie otworzyć drzwi i wypuści pechowych uczestników. W naszym kraju tego typu pokoje są do znalezienia w kilku miastach i cały czas zaczynają się pojawiać kolejne. W każdym takim klubie jest przeważnie kilka pokoi, które można albo pokonywać zupełnie niezależnie, albo wędrować między nimi. Pokoje różnią się stylem i rodzajem zagadek, wszystko to ma na celu zaskoczenie gości i spowodowanie, aby za każdym razem mogli coś innego odkryć - zarezerwuj.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:55
Tagi: zespoły, zagadki, wyjście, łamigłówki