Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Niezbędne są ci podkłady muzyczne do prezentacji? Sprawdź, gdzie możesz wyszukać odpowiednie utwory

Prezentacje muszą wzbudzać zainteresowanie, a jednym z ważnych elementów jest podkład muzyczny. Najczęściej podkład w tle puszczany jest bez przerwy, ale aby otrzymać taki efekt, musimy pobrać potrzebne piosenki i załączyć je w programie, w jakim przygotowujemy projekt. Gdzie można wyszukać właściwe podkłady muzyczne do prezentacji?

Na szkoleniu
Napisał: visualpun.ch
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno nie można ich ściągać z każdego portalu, na którym są uprzystępniane. Muzyka musi być legalna, a taka nie będzie, gdy tak po prostu ściągniemy czyjąś piosenkę. Nie mamy na to zgody. Jest to czyjaś własność intelektualna, objęta stosowną licencją, dlatego nawet jego odtwarzanie nie jest dopuszczalne. Takie łamanie prawa może nieść ze sobą poważne konsekwencje w postaci wysokich kar. Co istotne, naruszenie praw autorskich odnosi się i do muzyki komercyjnej, jak też do muzyki niekomercyjnej. Chociaż większość z nas ma tego świadomość, to niedużo robimy sobie z odgórnie zarządzonych zakazów. Jednakże w przypadku prezentacji nie możemy tak robić, w szczególności gdy będzie pokazywana przed większą publiką.

Najlepiej jest skorzystać z banków muzyki, w jakich można znaleźć naprawdę bogaty wybór piosenek. Każdy użytkownik, jaki założy konto w takim serwisie, może bezpłatnie przeglądać muzykę i słuchać interesujących go kawałków. Można również wykupić licencję do utworów, które uznamy, iż pasują do naszej prezentacji i chcemy je wykorzystać jako podkład muzyczny. Niniejsza muzyka może być użyta nie wyłącznie w projektach, jakie robimy na przykład do pracy albo na uroczystość zaślubin, kiedy chcielibyśmy urozmaicić przyjęcie weselne, ale także do materiałów video udostępnianych w Internecie, m.in. na YouTube.Szkolenie na sali
Napisał: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie: http://www.flickr.com
W zależności od wykorzystania danego utworu cena za licencje może wzrosnąć, gdyż np. za muzykę, która ma być zastosowana w reklamie, będzie trzeba zapłacić trochę więcej. Zakupiony utwór można swobodnie zastosować, rzecz jasna zgodnie z licencją. Nie trzeba uiszczać żadnych późniejszych opłat. W prezentacjach trudno byłoby obejść się bez muzyki, ponieważ to one w głównej mierze tworzą właściwy klimat oraz zachęcają odbiorców do uwagi. Znajdź zatem stosowne piosenki oraz pobierz je z legalnych źródeł, a bez wątpienia poprawisz wartość przygotowanej prezentacji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:55
Tagi: muzyka, video, prezentacja, bank muzyki