Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

O jakich sprawach dobrze jest wiedzieć, kiedy planujemy rozwiązać umowę o pracę.

Czasami będąc zatrudnionym w jakiejś spółce po jakimś czasie czujemy, iż przestają nam odpowiadać warunki w jakich pracujemy, nie podoba nam się, iż zbyt mało zarabiamy albo że nasz szef nie potrafi nas brać pod uwagę w kwestii awansu, nie otrzymujemy podwyżki lub stale jesteśmy odsuwani od awansu bez podania konkretnych a także prawdziwych powodów, choć mamy świadomość, iż poradzilibyśmy sobie świetnie na nowym miejscu pracy.

praca
Napisał: JZO,
Na podstawie: JZO,
Dlatego również po pewnym okresie zaczynamy się zastanawiać, jakie są powody, że stale pracujemy w tym samym miejscu a także zaczynamy aktywnie oraz zaangażowaniem poszukiwać lepszej pracy - . Czasami udaje nam się coś prędko znaleźć i dalej czeka nas rozmowa z obecnym pracodawcą, jaki nie zawsze będzie chciał iść nam na rękę a także wypowie nam umowę tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Wiadomo, iż zazwyczaj i nas, i naszego byłego już kierownika obowiązuje miesięczny okres rozwiązania stosunku pracy, niemniej czasami wydarzy się tak, że mamy możliwość zatrudnić się w nowej pracy wcześniej a także poprosimy naszego pracodawcę o skrócenie okresu wypowiedzenia, tak byśmy już w ciągu kilkunastu dni albo tygodnia moglizacząć pracować w nowym miejscu.Jeżeli uda nam się już dojść do ugody z naszym szefem oraz będziemy mogli odejść z firmy na dobrych dla nas warunkach, to kolejnym krokiem będzie złożenie druku wypowiedzenia umowy o pracę. Odpowiedni formularz na pewno znajdziemy w sieci, jedyne co będziemy musieli zrobić to napisać w wyszukiwarce zwrot w rodzaju wzor wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika. Takowa fraza pozwoli nam wyszukać odpowiedni dokument potrzebny nam do rozwiązania stosunku pracy z naszą dotychczasową firmą - .

dokumenty
Napisał: Ian Lamont
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po wydrukowaniu odpowiedniego pliku nie pozostanie nam nic innego, jak uzupełnić taki wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika i pozostawić go w kadrach, żeby już definitywnie zakończyć swoją obecną drogę zawodową w aktualnej firmie. W sytuacji, kiedy w najbliższej przyszłości mamy zamiar znów zmienić zakład zatrudnienia, to nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby po raz kolejny wykorzystać znalezione wcześniej dokumenty i zmienić zawód bądź stanowisko na bardziej nam odpowiadające - wfirma.pl spółka z o.o.. Najistotniejsze to nie lękać się zmian i wyzwań - kiedy nie czujemy się dobrze w obecnej pracy, spróbujmy to zmienić!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:18
Tagi: kadry, warunki, okres