Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Polaków życie na kreskę, czyli w jaki sposób szybko dostępne pożyczki ratują nasze budżety

O tym, że niemała liczba Polaków żyje na kredyt wie najprawdopodobniej każdy szóstoklasista. I w żadnym razie nie myślimy w tym miejscu jedynie o sąsiedzkich przysługach. Wręcz przeciwnie - takie prośby o pomoc pieniężną mogą być źle odebrane, zwłaszcza jeśli ktoś planuje pożyczać dużą kwotę.
pożyczka gotówkowa
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy tym na rynku funkcjonuje mnóstwo instytucji finansowych i praktycznie każda oferuje klientom pożyczki na mniej lub bardziej dogodnych warunkach. A obywatele nie w każdym przypadku pożyczają w tysiącach. Na przykład w okresie przedświątecznym, gdy trzeba zrobić duże zakupy i jeszcze dokupić prezenty dla najbliższych, panie domu o dużo częściej biorą pożyczki - 400 lub 700 zł. z pewnością wystarczy na najważniejsze wydatki. Zaciągnięcie kredytu nie jest obecnie dużym problemem, zwłaszcza jeżeli konkretna osoba potrzebuje tylko kilkuset złotych.Taka sytuacja powoduje jednak, że zwykły Polak zadłuża się niekiedy nawet w kilku placówkach. Dość często zdarza się też, że pożyczkobiorca nie spłaca swoich długów, a dodatkowo nie płaci bieżących rachunków i w rezultacie trafia na krajową listę dłużników. Jeżeli ktoś znalazł się na wymienionej liście, wcale nie powinien załamywać rąk.

Instytucje nazywane parabankami oferują pożyczki bez biku, co tak naprawdę oznacza, że gospodarz bądź jego małżonka może otrzymać pieniądze nawet gdy ma wciąż nieuregulowane inne zobowiązania. Z kolei chwilówki, bo o nich tu rzecz, poratowały niejeden domowy budżet - taka pożyczka może wynosić nawet kilka tysięcy złotych.

kredyt, pożyczka
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla obywateli, którzy bardzo się zadłużyli, a zaciągnięcie kolejnej pożyczki bez biku nie wchodzi w grę, banki, a głownie parabanki przygotowały kompletnie inne rozwiązanie. Z pewnością jeszcze nie każdy dwudziestoletni mężczyzna wie, że z nieciekawej sytuacji można dość szybko wybrnąć. Wystarczy staranniej przeszukać zasoby sieci i zapoznać się z ogłoszeniami zamieszczonymi na stronach internetowych konkretnych banków.

Dla pięćdziesięciolatek, które wpadły w tak zwaną spiralę długów najsensowniejszym rozwiązaniem są oczywiście pożyczki oddłużeniowe. Ponieważ każdy pożyczkobiorca ma inne potrzeby, propozycja pożyczki musi zostać indywidualnie opracowana. Na szczęście każdy petent może liczyć na profesjonalną pomoc doradcy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:54
Tagi: kredyt, budżet, wydatki