Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Praca za granicą bez znajomości języka. W jaki sposób ją dostać? Jak dużo możemy zarobić?

Poza granicami pracuje grubo ponad dwa mln polaków. Jakaś część z nich włada biegle językami obcymi, a część - pomimo tego, iż mówi tylko po Polsku - i tak decyduje się na pracę za granicą. W jaki sposób sobie radzą?


reklama
Napisał: Asamblea Nacional del Ecuador
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie oszukujmy się, żeby dobrze zarobić poza granicami obcy język trzeba znać. Im lepiej, tym większe zarobki na nas czekają. Polska emigracja zarobkowa w Niemczech ma rozmaite oblicza. Za chlebem podróżują przedstawiciele najprzeróżniejszych sektorów gospodarki - kelnerzy, architekci, pielęgniarki, hydraulicy, spawacze czy też rolnicy. W internecie znajdziemy różnorodne oferty pracy elektryk to fach wysoce poszukiwany. W tej grupie są osoby o różnym poziomie umiejętności i wiedzy, w różnym wieku a także z różnych miejsc kraju. Żakowie, bezrobotni, osoby po 50. roku życia. Poniektórzy opuszczają Polskę na stałe, jednak znakomita większa część spędza na zarobkowaniu wyłącznie część roku. Potem wraca do państwa i po kilku tygodniach wypoczynku znowu wyjeżdża.


rzeczoznawca majątkowy
Napisał: manishibhatt
Na podstawie: http://www.flickr.com


Od momentu wejścia naszego kraju do UE Niemcy, ze względu na bliskość geograficzną, były obok Anglii jednym z najistotniejszych kierunków dla potrzebujących dorobić za granicą. Współcześnie - jak wypływa najwięcej propozycji dla Polaków jest w rolnictwie, budowlance albo produkcji przemysłowej. Na najwyższe pensje mogą liczyć zaangażowani w przemyśle, przykładowo monter linii produkcyjnej zarobi do 2,4 tys. euro brutto. Porównywalne pensje uzyskają wykwalifikowani pracownicy budowlani - zbrojarze, kamieniarze, . To praca za granicą, jaką możesz rozpocząć bez znajomości języka. Najniższe stawki są w rolnictwie oraz sadownictwie.


To też praca poza granicą, którą zdołamy wykonywać bez znajomości języka. Emigranci zarobią w niej około 1,9 tys. euro brutto. Jak odnaleźć taką pracę? Starczy w wyszukiwarce napisać przykładowo praca Bruksela.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:53
Tagi: wynik, pracownicy, zysk, oferty