Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Przybory| biurowe są konieczne, by normalnie i sukcesywnie pracować. Który sprzęt jest najbardziej ważny?

Praca w biurze nie może się odbywać normalnie bez odpowiedniego sprzętu, a jest nim wiele artykułów, jakie określamy mianem przyborów biurowych. Pod tym kątem konieczne są nie tylko długopisy czy kartki, ale również wiele innych rzeczy. Jednym z nich jest niedoceniony, ale jednocześnie konieczny w każdym biurze – segregator.


kliknij i sprawdź
Napisał: Dominic Zaidan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Segregator to nieodzowny przybór w każdym biurze, gwarantuje on właściwy porządek w dokumentach. Każdy wie czym jest segregator, ale jak go określamy? To sztywna okładka, wykonana z grubego kartonu, czasami również tworzywa sztucznego. Jest w niej możliwość wpięcia przekładek, koszulek i innych przedziurkowanych dokumentów. W segregatorach przechowuje się wiele bardzo różnych dokumentów. Rodzaje segregatorów to najczęściej ich różne wymiary.

Najczęściej wykorzystywane są segregatory formatu A4. Większość dokumentów posiada właśnie taki format, więc w tego typu segregatorach jest możliwość, żeby zmieścić ich naprawdę znaczną ilość. Pomimo to, są również inne wymiary, przykładowo w formacie A3, A5, zdarzają się i nawet A6.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie segregatora (dobra oferta). Najbardziej istotna jest grubość grzbietu, jest ona zależna od rodzaju i rozmiaru wykorzystanego mechanizmu, jaki służy do wpinania kartek. Na przykład, segregatory mające rozchylany ręcznie mechanizm ringowy odznaczają się grubością od kilkunastu do dziewięćdziesięciu milimetrów. Co do różnych mechanizmów wpinania kartek, to jesteśmy w stanie wyróżnić: dźwigowe z dociskaczem, ringowe oraz dociskowe.

segregatory
Napisał: fotofeliz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli mowa o dźwigowych z dociskaczem to na myśli mamy takie, co pasują do rozstawu otworów w standardowych wymiarach, przy pomocy dźwigni są rozchylane i zamykane, zaś wpięte kartki i dokumenty przytrzymuje dociskacz włożony na ringi. Ringowe są raczej rozchylane palcami, a kształt mają w stylu O lub D. Mechanizmy mogą posiadać dwa lub cztery ringi. Dociskowe są dostosowane do tak zwanych segregatorów konferencyjnych, to oznacza, że kartki w nich umieszczane nie muszą być przedziurkowane.


W każdym biurze powinny znaleźć się segregatory, gdyż bardzo pomagają w pracy. Możemy je porównać do folderów w komputerze, w jakich możemy uporządkować wszystkie pliki. Jeśli więc chcemy mieć porządek w biurze, to bez takich pomocy, jak segregator nie da rady. Pamiętajmy o tym, szczególnie wtedy, jak będziemy planować zakupy do biura. Zapomnienie o tym może nam znacznie utrudnić pracę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:52:21
Tagi: biuro, dokumenty, mechanizm, porządek