Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Warunki efektywnego wdrożenia systemu Business Intelligence

Obalając pewne mity należy na wstępie zaakcentować, iż Business Intelligence nie jest technologią informatyczną tylko wyobrażeniem funkcjonowania systemu informacyjnego w firmie. Główną ideą BI jest demokratyzacja dojścia do informacji w przedsiębiorstwie.

Ma to fundamentalne znaczenie dla zapewnienia należytego zarządzania informacją.


firma - odbitka
Napisał: Prentsa Aldundia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli idzie o systemy business intelligence atutem jest to, iż informacja nie będzie już tylko w posiadaniu wąskiej grupy pracowników, lecz każdego członka zdarzeń biznesowych. Zamiarem kluczowym takiego stanu rzeczy jest umożliwienie decentralizacji zarządzania a przez to wzrost efektywności działania na pułapie każdego stanowiska pracy jak i całej organizacji przez łatwy jak też szybki dostęp do spójnej oraz wysokojakościowej informacji. Rzecz jasna ażeby ta wizja mogła być uskuteczniona konieczne będzie między innymi należyte połączenie właściwych technologii informatycznych pośród jakich wymienić można takie jak na przykład systemy zarządzania bazami danych, portale informacyjne, technologie internetowe. Wdrożenie systemu Business Intelligence musimy rozpatrywać w dwóch podstawowych płaszczyznach: techniczno-technologicznej a także organizacyjnej. Podejścia przyjęte na płaszczyźnie informatycznej muszą wypływać z zamiarów biznesowych. Znaczący jest przy tym właściwy dobór i połączenie technologii - rozwiązania business intelligence.

Trzeba przede wszystkim unikać sytuacji, jaka niestety często ma miejsce, kiedy wdrożenie Business Intelligence polega wyłącznie na wymianie narzędzi informatycznych. Kluczowym celem Business Intelligence jest bowiem zmiana kultury organizacyjnej w zakresie standardów dzielenia się wiedzą. Wdrożenie systemu Business Intelligence jest zatem planem strategicznym, gdyż wyznacza model funkcjonowania systemu informacyjnego w przedsiębiorstwie. Niezbędne jest w takim wypadku aby projekt ten miał umocowanie w zarządzie przedsiębiorstwa, który ma świadomość potencjalnych korzyści jakie odniesie firma z wdrożenia systemu.


Rozwiązania Business Intelligence to uproszczenie i przyśpieszenie dostępu do informacji, jaka była dotąd tylko w dyspozycji programistów, analityków czy rachunkowych - oficjalne źródło.

Pracownicy nie muszą wyczekiwać na zestawienia, które przygotowują im powyższe służby. Znaczną część informacji mogą sami pozyskać z pomocą dobrych, intuicyjnych i bezproblemowych w obsłudze instrumentów informatycznych oraz zademonstrować w oczekiwanej formie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:01:21
Tagi: portal, system, firma