Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Wybranie się z rodziną na wakacje czy reperowanie budżetu domowego? Coroczny dylemat

Wakacje to jak co roku gorący temat w wielu firmach, korporacjach, urzędach czy w innych miejscach pracy. Wszyscy zaczynają planować urlop i zastanawiać się nad tym, na co w tym roku spożytkować własny urlop. Dla części z osób będzie to czas, kiedy nadarza się okazja do wykonania małego remontu, dla niektórych jak co roku zaczyna się szukanie okazyjnych ofert wyjazdów zagranicznych w biurach podróży. Natomiast dla kogoś innego będzie to czas na planowanie budżetowych wypraw, które z pewnością wymagają większej ilości pracy, natomiast powodują, iż oglądamy tylko to co chcemy, nie jesteśmy zależni od grupy ludzi i oszczędzamy trochę gotówki.
pożyczki pozabankowe
Na podstawie: http://pixabay.com
Na pewno jeśli chodzi o planowanie urlopu, co roku dochodzi do głosu nasz wewnętrzny racjonalizm i nie chcemy wydawać pieniędzy na przyjemności, jakimi właśnie są dalekie podróże. Oczywiście, że zawsze są pilniejsze wydatki w domu, zapewne znowu coś się zepsuło, lub też potrzebujemy pieniędzy na wydatki dla naszych pociech związane z nowym rokiem szkolnym. Tylko czy warto co roku tak stresować się tymi wszystkimi przyziemnymi sprawami. Z pewnością o wiele bardziej zregenerujemy się oraz wypoczniemy, jak zmienimy otoczenie i oderwiemy się codziennych kłopotów oraz zajęć.Nawet jeżeli nie posiadamy odłożonej gotówki, jest sporo możliwości, takich jak mała pożyczka w banku, lub też pożyczki pozabankowe. Istotne, że raty nie obciążą jakoś strasznie naszego budżetu, natomiast uzyskane w taki sposób środki pozwolą całej rodzinie na spędzenie urlopu inaczej niż zwykle. Może to być wybranie się nad nasze morze, albo w góry jeżeli nie mamy ochoty planować dalekich wyjazdów. Natomiast
finanse
Napisał: 401(K) 2012
Na podstawie: http://www.flickr.com
warto mieć świadomość, że wyjazd gdzieś za granicę, wcale nie musi kosztować o wiele więcej. Jeżeli jedziemy własnym samochodem z całą rodziną, to koszt transportu rozkłada się na ilość osób. Wychodzi to często taniej, aniżeli kupowanie oddzielnych biletów chociażby na samolot.

Do tego można zabrać swój własny prowiant, co także dodatkowo zmniejsza wydatki. Ceny noclegów w takich popularnych krajach jak Chorwacja, albo też Bułgaria są często podobne do naszych, natomiast aura za oknem jest zdecydowanie mniej kapryśna. Cokolwiek wybierzemy, istotne by skupić się maksymalnie na wypoczynku i oderwaniu się od zwykłych spraw i obowiązków. W taki sposób z pewnością nasze pieniądze będą dobrze wydane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:59:12
Tagi: podróż, samolot