Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Zatrudnienie dla cudzoziemców - coraz to więcej propozycji umożliwiających zaangażowanie przyjezdnym

Aktualnie migracje są jednym z najczęstszych zjawisk i asystują one znacznej części osób. Trzeba przyznać, że mają one nadzwyczaj różne podłoża, niemniej jednak najczęstszą przyczyną są kwestie zarobkowe.
wizja - firma
Napisał: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Na podstawie: http://www.flickr.com


To rzecz jasna chęć podniesienia poziomu życia z reguły motywuje ludzi do przemiany miejsca zamieszkania, a co za tym idzie rozpoczęcia pracy w innym grodzie lub nawet kraju. Aktualnie w Polsce pracuje sporo imigrantów i w dalszym ciągu dostępne są stanowiska dla takich osób. Dotyczy to wszelkich branż, bo doświadczenie i kwalifikacje przyjezdnych są niezmiernie zróżnicowane.


Nie zdumiewa fakt, że obecnie najwięcej imigrantów przybywa do Polski z Ukrainy. Oddziałuje na to w zasadzie panująca tam sytuacja polityczna, bliska odległość, ale dodatkowo względnie analogiczna kultura. Wyjątkowo często pracownicy z Ukrainy przyjmowani są do placówek budowlanych, bo jest to dla nich szansa pokonania wysokiego zarobku. Zarówno w trakcie mniejszych robót, jak i większych inwestycji budowlanych firmy chętnie angażują przyjezdnych.


Dla większości z nich możliwość pracy na polskich warunkach jest nadzwyczaj korzystna. Niejednokrotnie w kraju nie mają szans na znalezienie pracy przez wzgląd na wiek, niskie wykształcenie czy po prostu brak stosownych znajomości.
Z tego powodu pracownicy z Ukrainy stanowią w Polsce dużą część siły roboczej w szczególności jeśli chodzi o roboty fizyczne. Jeżeli zatem poszukujemy ekipy budowlanej warto rozważyć o tej opcji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:46:51
Tagi: firmy, pracownicy, towar, doświadczenie