Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Co mogłoby być ciekawą ozdobą na święta i jak ją można samodzielnie wykonać?

Kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia albo Mikołajki, zaczynamy zastanawiać się, jak pięknie przyozdobić dom. Biały obrus to podstawa. Duża część ludzi będzie miała także iglaste drzewka albo same ich gałązki.


orkiestra
Napisał: Joe Martin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ogród marzeń
Napisał: Margaret Anne Clarke
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/


Dla osób, które chcą zrobić "coś więcej", warto byłoby powspominać to, co wykonywaliśmy w przeszłości ze swoimi rodzicami.
Mieliśmy wtedy do rozporządzania znacznie mniejsze możliwości niż obecnie, jednak i tak w każdym wypadku święta okazywały się piękne i niezwykle przyjemnie wspominane. Dlatego też warto byłoby wrócić do takich tradycji oraz wykonać ze swymi dzieciakami choćby taką małą dekorację jak czapka Mikołaja. Nie musi ona spełniać żadnej praktycznej roli, jednak jeśli ją wyposażymy w takie dodatki jak oczy lub uszy, to na pewno tego typu czapeczka okaże się ozdobnikiem, który będzie się długo rozpamiętywać. Nie ma przecież potrzeby nabywać kosztownych przedmiotów wtedy, kiedy wiele z nich moglibyśmy wykonać samodzielnie i to niezwykle niewielkim kosztem.


Do wykonania tego typu bożonarodzeniowej niewielkiej czapki Mikołaja wystarczy jedynie arkusz czerwonego papieru. Jakiś czarny pisak, biała farbka i, jeżeli posiadamy pod ręką nieco kleju i waty, to możemy wykonać także długą białą brodę. Jest bardzo prawdopodobne, że w czasie wykonywania tego typu dekoracji przyjdą nam do głowy jeszcze inne pomysły, a gotowy wyrób będzie inspiracją do wykonania kolejnych przedmiotów.


Jeżeli jednak nie posiadamy zdolności do robienia takich wykonywanych przez nas przedmiotów, to moglibyśmy je zwyczajnie w jakimś sklepie zakupić np. taką czapkę Mikołaja. Może gdy zobaczymy jak była ona zrobiona, to w kolejnym roku skusimy się, aby ją zrobić na własną rękę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:07:55
Tagi: ozdoby, koszt, Mikołaj, produkt, sposób